Přeskočit na obsah

Časté dotazy k L'Etape 2022

Vzhledem k množícím se dotazům k letošnímu závodu jsme připravili článek se všemi možnými odpověďmi. Pokud by nějaká přeci jenom chyběla, tak nám neváhej napsat na info@letapeczech.cz nebo zavolat na naši hot-line 731 907 593. 

Přihlášení do závodu

Účast v závodě l'Etape Czech Republic je umožněna každému od 15 let. Soutěžní kategorie najdeš v propozicích závodu. Stačí vyplnit registraci do závodu na těchto webových stránkách a zaplatit startovné. 

Pouze ve vzdálenosti a počtu měřených segmentů vrchařských a sprinterských prémií. Informace o trasách jsou zveřejněny zde... 

Závodníci budou do tras startovat odděleně. První odstartují v 9:30 účastníci závodu na Dlouhé trase, v 10:40 odstratuje Střední trasa v 11:50 odstartují účastníci do závodu na Krátké trase.

Ano! Registrace člena týmu probíhá zadáním názvu týmu do příslušné kolonky v registračním formuláři.Počet členů v týmu jepřesně pět a členové musí nastoupit v totožných dresech. Týmové kategorie zahrnují klasifikaci mužských týmů, ženských týmů a mixů.  Pořadí týmů je dáno časem 4. závodníka v cíli. U týmů kategorie MIX musí být alespoň jeden člen na pozici 1. - 4. opačného pohlaví, než zbytek týmu.

Nikoliv. Voucher obsahuje kód, který funguje jako 100% sleva na startovné na příslušnou trasu. Je potřeba, aby obdarovaný prošel procesem registrace do závodu, kde vyplní kompletní údaje. V posledním 4. kroku registračního procesu je možnost vložit kód z voucheru a registraci tak "uhradit" a následně dokončit s nulovou platbou.

Vouchery je možné zakoupit na serveru sportprozivot.cz nebo individuálně s platbou převodem.  

Registrace on-line je na internetové stránce závodu www.letape.cz otevřena do čtvrtku 8. 6. do 16.00.  

Registrace na místě bude možné pouze v pátek 9. 6. od 15.00 do 20.00 v L'Etape vesničce ve stanu INFO CENTRUM. Cena za registraci na místě je 4 990 Kč. Platba je možná pouze kartou. 

Povinná a doporučená výbava

Povinnou výbavou je řádně upevněná cyklistická přilba a kolo se silničními řidítky (berany) a maximální šiřkou plášťů 35 mm. 

Závod není možné absolvovat s časovkářskou/triathlonovou hrazdou. 

  1. Náhradní duše odpovídajícího rozměru (i rozměru ventilku) a montpáky
  2. Pumpička nebo bombička
  3. Multiklíč s nýtovačkou na řetěz
  4. Občanský průkaz
  5. Kartička pojištěnce
  6. Občerstvení a pitný režim

Startovní číslo a startovní balíček

Startovní balíček bude možné vyzvednout ve stanu PREZENCE umístěném za vstupem do L'Etape vesničky na Strahově, a to v pátek 9. 6. od 15.00 do 20.00.

Pro vyzvednutí Startovního balíčku v sobotu 10. 6. od 8.00 do 30 minut před startem závodu na dané trase je nutné se dopředu nahlásit emailem na info@letapeczech.cz. Je to z důvodu omezené kapacity. 

Možnost nechat si startovní balíček doručit na adresu měli všichni závodníci přihlášení do 17. 5. 2023. Tuto možnost bylo možné vybrat buď v registraci nebo v následném check-in procesu. Všichni, kteří se přihlásili po tomto termínu nebo dodatečný formulář check-in formulář nevyplnili, si musí balíček vyzvednout na Strahově, a to primárně v pátek 10. června od 15.00 do 20.00. 

Napište nám co nejdříve mail na info@letapeczech.cz s žádostí o vyzvednutí balíčku v sobotu před startem závodu. Tato možnost je kapacitně omezená a tudíž je nutné se přihlásit o vyzvednutí takto dopředu. Výdej balíčků pro každou trasu se uzavírá 30 minut před startem závodu. 

Všechny nedoručené balíčky se nám vrátí a budou k vyzvednutí v L'Etape vesničce na Strahově v pátek 9. 6. od 15.00 do 20.00 nebo v sobotu 10. 6. nejdéle půl hodiny před startem závodu na dané trase. 

Závodníci na Dlouhé trase: 

Startovní číslo pro dlouhou trasu se nalepuje na spodní část zad a pevné plastová destička s čipem pak přichytává pomocí speciálnho držáku (není součástí balíčku) nebo stahovacích pásek na sedlovku případně vzpěru zadní stavby. 

Závodníci na Střední a Krátké trase:

Startovní číslo se umisťuje na přední část řidítek pomocí přiložených stahovacích plastových pásků. Číslo nesmí být z důvodu správné funkčnosti ohnuto ani přeloženo. 

Správné umístění samolepky na sedlovou trubku je vyobrazeno na samotné samolepce. 

Bidony, trička, mikina a čepice, které byly objednány v rámci check-in procesu nebo registrace od 3. 5. 2023 budou k vyzvednutí na jméno v pátek nebo v sobotu v L'Etape vesničce ve stánku FAN SHOP. U bidonů nebyla tato informace uvedena, za což se omlouváme. 

Organizační pokyny

Pátek 9. 6. 

V pátek od 15.00 již nebude pro osobní dopravu průjezdná ulice Vaníčkova. Příjezd doporučujeme ve směru od ulice Bělohorská od Břevnova (z Malovanky) a zaparkování na parkovišti P1, kde budou parkování organizovat označení pracovníci. V žádném případě neparkujte na točně autobusů u vesničky L`Etape.

Sobota 10. 6. 

Z důvodu omezené kapacity Strahova jsme zavedli zpoplatněné parkování, které bylo možné zakoupit v rámci procesu registrace, check-inu nebo v pátek ve stánku prezence. Při příjezdu je nutné kartu viditelně zavěsit na vnitřní zpětné zrcátko.

Parking P1 - toto parkoviště je určeno pro všechny, kteří si parkování zaplatili v předstihu a budou u sebe mít parkovací kartičku, kterou obdrželi společně se startovním číslem. Příjezd na toto parkoviště doporučujeme z ulice Bělohorské místní části Malovanka. Ze Smíchova bude příjezd možný pouze do 9:30, kdy je ještě průjezdná ulice Atletická.

Parking P2 - je určen pro ty, kteří si parkovací místo chtějí koupit až v den akce. Příjezd doporučujeme z ulice Tomanovi od Vypichu. V časovém rozmezí 9:25-9:40, 10:35-10:50 a 11:45-12:00 je příjezd na parkoviště uzavřen kvůli startům závodu. Kapacita parkoviště je omezena a v případě, že se naplní doporučujeme zaparkovat v ulicích Břevnova mezi ulicemi Bělohorská a Tomanova, kde o víkendu neplatí zóny a do centra závodu dorazit na kole.  

Obytná auta a karavany - mají vymezené místo v rámci Parkingu 1. V případě zaplacení poplatku (400 Kč) je možné od pátku do neděle parkovat na ploše k tomu určené (nasměrují vás pořadatelé). Platbu bylo možné provést v rámci registrace/check-inu a v případě volné kapacita i v pátek v informačním kiosku. 

Účastníci závodu jsou na startu řazeni do několika bloků dle výkonu z předchozích let, času registrace a údajům zadaných při registraci/check-in procesu. 

Vstupy do startovních bloků jsou označeny rozpětím sartovních čísel. U vstupu do startovního bloku bude probíhat kontrola správnosti. Týmy budou startovat ze 3. startovního bloku. 

Změny v registraci

Poplatek za odhlášení činí 400 Kč do 30ti dnů před datem konání závodu, dále pak 50% z částky zaplaceného startovného. Kupující má právo se odhlásit ze závodu nejpozději 7 dní před datem konání závodu. Převod startovného na druhou osobu není možný.

Ano, je to možné, a to nejpozději na místě v pátek 9. 6. ve stanu INFO POINT. Důrazně však doporučujeme nahlásit nám tuto změnu v předstihu na email info@letapeczech.cz. V případě, že již bylo přiděleno startovní číslo, musí být závodníkovi vystaveno startovní číslo nové, s čímž je spojený poplatek 200 Kč. Číslo na původní trasu je nutné vrátit.

Bohužel, dle našich obchodních podmínek to možné není. Je to z důvodu zamezení vzniku černého trhu se startovným z důvodu progresivního růstu ceny a také z důvodu odsouhlasení podmínek účasti v závodu, které každý účastník potvrzuje při registraci. 

Ano, převod startovného na další ročník závodu je možný do 7 dní před závodem (3. 6. 2023). Po tomto termínu není změna již možná. Stačí napsat email na info@letapeczech.cz 

Průběh závodu

Start závodu na Dlouhé trase je v sobotu 10. 6. v 9.30. Startovní bloky pro řazení závodníků se otevírají v 9.00. 

Start závodu na Střední trase je v sobotu 10. 6. v 10.40. Startovní bloky pro řazení závodníků se otevírají v 10.10. 

Start závodu na Krátké trase je v sobotu 10. 6. v 11.50. Startovní bloky pro řazení závodníků se otevírají v 11.20. 

Startovní čas je pro všechny závodníky stejný a začíná se počítat okamžikem startu (nikoliv průjezdem závodníka startovní bránou). 

Prvních cca 8 kilometrů trasy je nezávodních. Ostrý start proběhne na hranici Prahy a Středočeského kraje před Hostivicí a bude signalizován z ředitelského vozu. 

Časový limit pro dokončení závodu na Krátké trase je na úrovni cca 18 km/h, pro Střední trasu je to cca 22 km/h a pro Dlouhou trasu je limit přísnější 25,8 km/h. Poslední závodník započítávaný do výsledků projede cílem na Strahově v 15:46.

Organizátor závodu si vyhrazuje právo na změnu limitů.  

Na konci závodu na úrovni časového limitu pojede označené vozidlo pořadatele. Pakliže je závodník tímto vozidlem předjet, je mu odebráno startovní číslo a v závodě končí. Na výsledkové listině bude u jeho jména uvedeno DNF. 

Pokud je závodník předjet tímto vozidlem organizátora je mu odebráno startovní číslo a stává se běžným účastníkem silničního provozu. Do cíle závodu může dojet po vlastní ose s tím, že musí plně respektovat pravidla silničného provozu. Druhou možností je nechat se do cíle odvést sběrným autobusem, který pojede na konci celého závodní kolony. Do autobusu je možno nastoupit i s kolem. 

V rámci každé trasy pojede jedno vozidlo neutrální technické podpory. Vzhledem k tomu, že do závodu na každé trase odstartuje okolo 1000 závodníků, doporučujeme v této věci soběstačnost. 

Oficiální mechanické vozy týmů jsou zakázány. 

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl