Přeskočit na obsah

Zažijte atmosféru jako na Tour de France

Zažijte atmosféru jako na Tour de France. Závody L´Etape jsou to pravé pro vás

Každý milovník cyklistiky by ten pocit chtěl zažít. Aspoň na pár okamžiků si vyzkoušet roli borců ze slavné Tour de France a vychutnat si jedinečnou atmosféru nejslavnějšího závodu světa. Pokud mezi ně patříte i vy, pak právě pro vás máme unikátní příležitost. Ve svém diáři si zaškrtněte datum 28. srpen, ten den se totiž koná v nádherných panoramatech Prahy, Křivoklátska či Českého krasu projekt L´Etape Czech Republic by Tour de France. A jedním si můžete být jisti už nyní. Jedinečný zážitek skvěle organizované akce ve vás zanechá jen ten nejlepší dojem.

Bitva o žlutý, zelený, bílý či puntíkatý dres. Stánky, atrakce, bohatý doprovodný program pro vás i vaše děti. A především radost z pohybu v bezpečném prostředí. To vše vám přináší projekt L´Etape Czech Republic, který otevře své brány již 28. srpna.

Nemusíte mít žádné obavy. Závod pod záštitou L´Etape rozhodně není určen pouze pro cyklistické fanatiky. Na své si přijdou i ti, kteří si chtějí vychutnat opravdu jen samotnou jízdu v krásné krajině Českého krasu, Berounska a Křivoklátska. Zároveň si jej užijí i diváci a fanoušci tak, jako je tomu u skutečné Tour de France. Na výběr budete mít ze dvou variant tras. Delší měří 130 kilometrů, její jednodušší varianta je pak o čtyřicet kilometrů kratší. O vaši bezpečnost je postaráno. Závod se jede na uzavřených silničkách Středočeského kraje s vyloučením veškerého provozu.

Trénink ušitý na míru
Že jste se nikdy podobné akce nezúčastnili a máte pochybnosti, zda ji zvládnete? S tím vám rádi pomůžeme. Využít můžete L´Etape Social Rides, neboli tréninkový program, ve kterém se naučíte, jak správně a beze strachu jezdit v balíku. Seznámíte se zde se základy a specifikami, která jízda v pelotonu, jež může být pro řadu z vás premiérou, obnáší a pomůžeme vám tak zvýšit váš výkon. Ani tady není důvod k obavám. Nechystáme vás na skutečnou Tour de France, vyjížďky jsou přizpůsobené opravdu všem, jede se v pohodovém tempu bez tlaku na čas a výkon. Především ale jde o samotný společenský kontakt s dalšími nadšenci, s kterými si budete mít co říct i mimo sedlo cyklistického kola. A výběr je opravdu široký, tréninky se konají na celé řadě míst České republiky. Veškeré potřebné informace najdete na našich webových stránkách zde.

2021-07-18 15-24-41 - CR6_1101 2021-07-18 10-56-58 - CR5_1573 2021-07-18 11-36-48 - CR6_0473

 

Tempo závodu? Je to jen na vás
Pokud ve vás i přesto zůstávají pochybnosti, zda srpnová akce L´Etape není přeci jen příliš náročná, pak vás můžeme uklidnit. Naším cílem je, abyste měli ze závodu především dobrý pocit a radost. Pokud chcete zabojovat o celkový triumf či ukázat konkurenci záda ve sprintu nebo v kopcích a utkat se o jeden ze zmíněných dresů, hurá do toho.
Stejně tak ale můžete zvolit variantu pohodového výletu s přáteli. Máte například obavu jezdit v pelotonu s ostatními? Není problém. Vydejte se na trať sami či jen s kamarádem. Je trasa příliš náročná? Nevadí, prostě ji projeďte v čistě rekreačním tempu, kterému odpovídá limit 20 km/h.. Odměna v cíli vás i tak nemine.

Záruka vrácení peněz
Obavu nemusíte mít ani z možné finanční ztráty. Pokud se do 30 dnů před startem závodu rozhodnete, že se akce nezúčastníte, vrátíme vám vaše peníze v plné výši. Žádná finanční újma vám nehrozí ani tehdy, pokud by se akce z důvodů vyšší moci neuskutečnila. V takovém případě převedeme startovné do nového roku nebo si můžete zažádat o jeho vrácení, které je poníženo o 270 korun. Bližší informace najdete na našich webových stránkách zde.

Vaše zdraví je prioritou
Boj s celosvětovou pandemií koronaviru stále není vyhraný, a proto je pro nás vaše bezpečnost při závodech na prvním místě. Všichni účastníci tak musí mít potvrzení o bezinfekčnosti, za drobný poplatek si můžete nechat udělat test přímo na místě. Pravděpodobnost nákazy při samotné akci je však zcela minimální. I z údajů ÚZIS (Ústav zdravotnických informací a statistiky) vyplývá, že možnost přenosu viru při sportu se pohybuje na hranici dvou desetin procenta, při závodech na kolech na čerstvém vzduchu a s rozestupy je pak ještě menší.
Je doloženým faktem, že fyzicky aktivní lidé, kteří pravidelně sportují a posilují tak svou přirozenou imunitu, dokáží čelit případné nákaze mnohem lépe než jedinci preferující sedavý způsob života. A v neposlední řadě je zde očkování. Zda si nechat či nenechat aplikovat vakcínu je samozřejmě svobodným rozhodnutím každého z nás.

Faktem však je, že očkovaní jedinci na tom budou vždy lépe jak z pohledu možného nakažení, tak i při účasti na různých akcích.

Motivace a noví přátelé
Cyklistika je vášeň. Zdaleka se nejedná jen o sportovní výkony a překonávání sama sebe. Jde zde i o poznávání nových přátel, a především radost z pohybu v nádherné přírodě. A právě to vám Projekt L´Etape přináší.

A to není všechno. Silniční cyklistika je specifická i kvůli hustému provozu. Toho se zde bát nemusíte. Jak již jsme zmínili, trasy vedou po uzavřených silničkách, o vaši bezpečnost je tak stoprocentně postaráno. A konkurence? Zjistíte, že právě ta je tou nejlepší motivací proč trénovat a zvyšovat svou fyzickou kondici.

To nejlepší na konec. Na startu závodu se můžete potkat s opravdovými legendami české, československé i světové cyklistiky. Takovou možnost na žádné jiné akci na našem území mít nebudete.

2021-07-18 11-33-16 - CR6_0426 2021-07-18 11-28-50 - CR5_1637 2021-07-18 11-00-25 - CR6_0219


Neváhejte a přijďte si užít jedinečný zážitek, o kterém budete jednou moci vyprávět svým dětem či vnoučatům. Těšíme se na vás!

 

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl