Přeskočit na obsah

4. ročník L'Etape
Czech Republic
by Tour de France

15. 6. 2024 | KOPCOVITÁ ETAPA
17. 8. 2024 | HORSKÁ ETAPA

Registrace do závodu

Registrovat

Více informací

Zažij atmosféru Tour de france

L'Etape Czech Republic by Tour de France je cyklistický závod pro veřejnost, který ti umožní zazávodit si ve stylu cyklistických profesionálů a užít si unikátní atmosféru legendární Tour de France. Zároveň je to oslava, svátek, festival cyklistiky, pro všechny malé i velké fanoušky Staré dámy. 

1

zcela uzavřené silnice

Na pár hodin bude trasa závodu patřit jen cyklistům. Od prvního do posledního závodníka. Bezpečnost, luxus a pocit, který jinde nezažiješ. 

2

DIVÁCKÁ ATMOSFÉRA

Neorganizujeme jenom závod, ale oslavu sportu a pohybu. Ani Tour de France není jenom o závodnících, ale především o krajině, kterou projíždí a lidech, kteří v ní žijí. A my se je snažíme vtáhnout do děje, aby přišli a vytvořili závodníkům tu nejlepší kulisu. A třeba ukázali dětem, že sport je hodnota, o kterou má smysl usilovat a rozvíjet.

3

Autentický zážitek po boku cyklistických hvězd

Ján Svorada, Martina Sáblíková, Zdeněk Štybar, Tomáš Bábek, Andy Schleck. To jsou jména, která se na start závodu v minulosti postavila. Loket na loket, kolo na kolo se všemi ostatními účastníky. 

4

Co je série L´Etape by Tour de France

L'Etape by Tour de France je globální série závodů pod hlavičkou Tour de France zaměřená na cyklistiku pro veřejnost, které se účastní místní nadšenci i závodníci z celého světa. Jednotlivé závody se pravidelně konají v několika evropských zemích, Austrálii, Číně, Jihovýchodní Asii, Mexiku, USA a v zemích jižní Ameriky. Nejvíce účastníků bývá tradičně ve Francii (15 tis.), v Austrálii a Velké Británii (přes 3 tis.).

Více o sérii L´Etape


map

L'ETAPE CZ NA INSTAGRAMU

POHLED ZA OPONU 👀 V těchto dnech probíhá na několika místech po Česku focení a natáčení lokalit horských L'Etape 2024 a 2025! Ano, takto dopředu je třeba věci řešit, když neorganizujete jen závod, ale celospolečenskou akci s pozitivním dopadem nejenom na samotné účastníky a partnery akce, ale i obyvatele, obce a podniky v regionu. Co konkrétního si pod tím představit? ✅Výběr místa startu, cíle a L'Etape vesničky, která bude pulzovat energií a nabídnout vyžití závodníkům, jejich rodinám i příchozím fanouškům. ✅ Plánování tras dle dopravní vytíženosti a obslužnosti, předpokládaných rekonstrukcí povrchu, atraktivity profilu a množství zajímavých míst pro účastníky. ✅ Komunikace s obcemi ohledně organizace fanouškovských míst pro vytvoření elektrizující fanouškovské atmosféry a zvýšení povědomí o silniční cyklistice zejména u dětí, které rodiče přivedou fandit k trati. ✅ Jednání s čelními představiteli regionu a hledání synergií na poli organizace akce a informovanosti široké veřejnosti. ✅ Plánovaní press tripů pro zahraniční novináře, kteří akci i region zpropagují za hranicemi České republiky. ✅ Nabírání foto a video materiálů pro prezentaci regionu na webu, sociálních sítích a v mass médiích. Odhalení lokalit a tras Kopcovité i Horské etapy 2024 proběhne koncem listopadu. Těšíš se? My moc! #behindthescenes #BTS #jsemvbaliku #letapeczechrepublic 📸 @michalcervenyphoto

©  2023 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl