Přeskočit na obsah

1_jsemvbaliku<

#jsemvbaliku cycling club

Jízda v balíku neboli cyklistickém pelotonu, je označení pro početnější skupinu cyklistů, jedoucích pohromadě v těsné blízkosti za konstantního tempa.

Čelo balíku, neboli "špic" má vždy ten nejtěžší úkol, a to rozrážení větru, který klade velký odpor na první linii a ta musí vydat mnohem více sil do pedálů, než ti co jsou schovaní. Během jízdy dochází k pravidelnému střídání na špici, aby každý přiložil stejně ruku k dílu. Díky tomu dokáže skupina držet konstantní rychlost a nikdo není unaven.

Kolotoč

Kompletní spolupráce celé skupiny na zvýšení tempa. Půlka balíku je za sebou v jedné linii v těsných rozestupech, letí jeden za druhým a čeká, až se ocitne na špici. Tam odkroutí 3 až 10 vteřin a ihned střídá a jako korálky na náramku mizí zpět do zadního napojení a znovu... Balík je tak ve tvaru písmene D.

Kolotoč

Střídání klasické po dvojičkách

Je důležité, aby hned po vystřídání dvojice nezrychlovala. Stává se tak ve většině případů a je to špatně. Po odjetí nastaveného intervalu, obvykle 10-15 minut na špici dvojička na vteřinu přišlápne - vzdálí se druhé dvojičce a hodí loktem (gesto střídej) a načež bezpečně odstřídá podél stran skupiny. Ideálně ubere neboli "svěsí" a na konci skupiny se plynule zařadí zpět do háku. Je důležité při střídání zrychlit, neboť někdo může být za vámi přeložený zboku (schovaný před bočním větrem a vy byste ho sundali).

Střídání klasické po dvojičkách

Terezín = Echelon

Jízda proti silnému bočnímu větru. První jezdec jede na absolutním okraji vozovky z té strany odkud fouká (návětrná strana), další se skládá do větrného stínu napůl z boku, napůl zezadu. Takto jako šachovnice jsou jezdci seskládání přes celou šíři silnice. Po odstřídání je potřeba těsně na ocasu skupiny přišlápnout, abyste stihli "zahákovat" a balík vám neodjel.

Terezín = Echelon

chceš SE NAUČIT JÍZDĚ V BALÍKU?

Pak přesně pro tebe je určeno členství v #jsemvbaliku cycling clubu. 

_E5A4403-2


členství v klubu obsahuje

  • konzumaci a vstup do vip lounge při závodě 
  • bike fitting 3D v harfa sportu
  • oficiální cyklistický dres L'Etape
  • zátěžový test (laktátová křivka)
  • roční členství v aplikaci rouvy
  • balíček produktů z kolekce l'etape
  • předplatné mf dnes na kalendářní rok
  • výhodnější ceny na kempy a soustředění

cena členství: 8 990 Kč

Pokud bys jednotlivé položky nakupoval samostatně, vyjde ti částka přes 20.000 korun. V případě členství jsi na méně než polovině. A to se vyplatí. Navíc je velká šance, že další služby a produkty přibudou v průběhu roku, takže souhrn výhod ještě nemusí být konečný.

_E5A5501

PŘIHLÁŠKA DO #JSEMVBALIKU CYCLING CLUBU

 

Po vyplnění přihlášky tě budeme kontaktovat s dalšími informacemi. 

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl