Přeskočit na obsah

7 + 1 důvod proč zažít L’Etape Czech Republic by Tour de France

Sedmička je šťastné číslo. Startovní listina L’Etape Czech Republic by Tour de France 2022 se rychle plní, současně však zůstávají volná místa pro milovníky cyklistiky, kteří jsou nerozhodní a bojují s nejistotou, zda je správné se přihlásit. Vybrali jsme sedm důvodů, proč byste neměli 11. června 2022 v Praze na Strahově chybět na startu. A přidali jsme jeden bonusový pro případ, že by vás těch sedm nepřesvědčilo.

1. Závod na uzavřené trati

Není to žádná iluze ani prázdný reklamní slogan. L’Etape Czech Republic by Tour de France se skutečně jede na uzavřených silnicích bez automobilů, nákladních vozidel či motorkářů. Jen vy a vaše kolo. Za pelotonem, respektive všemi závodníky jede sběrné vozidlo. A průměr závodu stanovený u dlouhé trati na 24 kilometrů v hodině (22 kilometrů v hodině u trati krátké) zvládne každý alespoň trošku trénovaný cyklista.

2. Měření s legendami

Kde jinde se můžete poměřit s trojnásobnou olympijskou šampionkou (Martina Sáblíková), vítězem etapy na Tour de France či klasiky Strade Bianche (Zdeněk Štybar), králem Cape Epic, bikové Tour de France (Kristian Hynek), vítězem tří etap na Tour de France (Ján Svorada) a mnoha dalšími slavnými jmény cyklistického světa? A že se s nimi sotva na trati potkáte, když tréninkem trávíte polovinu času, co všichni zmínění? Rozhodně získáte reálnou představu, jaké bomby jezdí a kolik dřiny je stojí medailová forma.

3. Jedinečná atmosféra

K premiérovému ročníku se přihlásilo přes sedmnáct set cyklistů. A drtivá většina končila závod nadšená z atmosféry a divácké kulisy provázející bitvu o žlutý trikot, který šampionovi české verze slavného závodu skutečně připadne. Stejně jako zelený trikot pro vítěze sprinterské soutěže a puntíkatý pro nejlepšího vrchaře. I královna rychlobruslařských oválů Martina Sáblíková byla z kulisy L’Etape Czech Republic by Tour de France 2021 doslova paf.

4. Protože kamarádi jeli a byli nadšení

Schválně zkuste zapátrat v okolí, zda najdete účastníka L’Etape Czech Republic by Tour de France 2021. Velmi pravděpodobně vám to nedá mnoho práce. A vsaďte se, že řekne: „Byla to pecka, jedu znovu.“

5. Nic se neděje a být součástí balíku je IN

Normálně by 11. června zřejmě startovalo fotbalové mistrovství světa v Kataru. Ale protože svět se tak trochu zbláznil, šampionát se bude hrát na přelomu listopadu a prosince. Tour de France 2022 začne až za tři týdny, italské Giro 2022 bude minulostí a být součástí L’Etape Czech Republic by Tour de France je prostě cool!

6. Protože Křivoklát

Je to trošku klišé, ale kdo nevyjel kostky kolem hradu Křivoklát, neví, co je cyklistika. Nejde o žádný udržovaný úsek, kde jsou úhledně vyskládány žulové dlažební kostičky. Tady je řeč o skutečném pavé rozeklaném lety zátěže osobní i náklady dopravy. K tomu místy asfaltové záplaty. A kdy jindy je lepší pokořit tenhle kopec, než při uzavřeném silničním provozu?! (Zdroj fotek: www.kudyznudy.cz). 

7. Motivace v boji s covidem

Všichni si mysleli, že v boji s pandemií už je vyhráno. A ejhle... Pohybová aktivita je jedním ze základních pilířů zdraví. Vidina účasti v závodě, na jehož start není možné se postavit bez tréninku, představuje skvělou motivaci pro sportování během zimních měsíců. Takže pokud se přihlásíte k L’Etape Czech Republic by Tour de France 2022, posílíte v rámci přípravy imunitu, a ještě budete skutečně namakání pro nástrahy trasy.

Bonus - Cesta na Tour de France 2022

Nejde o žádný laciný vtípek. Pokud nebudete s přihláškou na L’Etape Czech Republic by Tour de France otálet, můžete klidně vyhrát cestu na skutečnou Tour de France, kde v rámci hospitality programu Škoda Auto čeká mimo jiné jízda s králem Grande Boucle Andy Schleckem či let nad pelotonem Staré dámy v helikoptéře.

BUTTON-3

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl