Přeskočit na obsah

Zájezd do ráje pro cyklisty všech výkonnostních kategorií: Zimní Mallorka

Cyklistický ráj. Bez nadsázky a přehánění. Ostrov Mallorka by měl být alespoň na jeden týden v roce domovem každého, kdo to s cyklistikou myslí alespoň trošku vážně. Kilometry, které polknete na španělském ostrově ve Středozemním moři v průběhu pozdní zimy či jara, budou představovat kvalitní základ, z něhož budete těžit celou sezonu. A s L´Etape Czech Republic můžete zažít výhodu tréninku v partě.

Mallorka je Mekka cyklistů všech výkonnostních kategorií. Silnice s většinou hedvábným povrchem brázdí bok po boku obyčejní hobby cyklisté, pro něž jízda v sedle představuje čisté potěšení duše, stejně jako profesionálové z World Tour formací jako Sky, Astana či Quick Step. Kdyby nešlo o tak výjimečné místo, tihle borci by tady nebyli.

Mallorca je prostě pro každého. Kdo jednou okusil kouzlo ostrova v sedle, už nikdy nechce jinam. Je to jako doping. Jen povolený. A vůbec nezáleží na tom, jestli teprve objevujete kouzlo cyklistiky nebo jste matador, který za sebou má mnoho sezon v sedle.

Za dvě hodiny v letadle jste v ráji. Jízda v sedle kola po největším z Baleárských ostrovů není jen obyčejnou cyklistikou. Je to pouť rozmanitým terénem, který je návykový. Asi všichni slyšeli o výstupech jako je Sa Calobra, maják Formentor či jízdě přes Puig Major. Ale Mallorca nabízí mnoho skvostů.

Je zde rovinatý terén, zvlněné silnice i stoupání všech charakterů, kde si můžete zničit nohy podle libosti. Prostě pro každého něco. Silnice mají krásný asfalt, ostrov je protkán spoustou malebných vesniček a hustá síť silnic umožňuje prakticky každý švih v případě únavy korigovat z hlediska kilometrů. Pokud se někdo cítí dobře, není problém přidat kopce. Nebo naopak v důsledku vyčerpání ubrat.

Vlastně v každé z vesniček posazené do krajiny jako od světoznámého malíře Pabla Picassa najdete kavárničky, které se předhání v umění připravit co nejlahodnější espresso, k němuž se podávají luxusní dezerty. Však také mnoho míst nabízí tak zvané dortové bufety.

A až polknete poslední doušek kávy a vydáte se polykat kilometry do kopců, vlastně je ani pořádně nepocítíte. Proč? Protože se budete kochat. Součástí ostrova je totiž bezpočet klášterů, zbytků opevnění proti pirátům a samozřejmě malebných zátok či ostrůvků, z nichž nejde spustit zrak. Takže na vrcholcích těch vyhlášených i méně známých stoupání v pohoří Tramuntana budete dříve, než se nadějete.

Bonusem jsou tolerantní řidiči. Pro většinu místních jsou cyklističtí nadšenci ze zahraničí kočující po ostrově v sedle kola zdrojem obživy, takže nemrznoucí kapalina v obličeji z ostřikovačů či klakson při předjíždění nejsou součástí zdejší dopravní infrastruktury.

Možná si řeknete, proč jezdit na ostrov s L´Etape Czech Republic, když si letenku i hotel můžete zařídit sami. Samozřejmě je to varianta. Ale při cestě s námi odpadnou starosti se zařizováním transferů, ubytování, transportu kola i následného plánování tras.

Dovolená, tím spíše dovolená v sedle, by měla mít hladký průběh bez starostí. Jen kolo, vy a parádní silnice. Rozhodně nejsou na místě spekulace, zda vás vaše výkonnost opravňuje k účasti na týmové akci. Ano, na týmové. Protože fungujeme jako tým. Nechceme nikoho uštvat. Podle výkonnosti naše hosty rozdělujeme do skupin, abychom jim dopřáli maximální zážitek. A vždy fungujeme společně, abychom se společně zlepšili.

Chceme si kolo užít a připravit každého ze zájemců na ještě větší zážitek. Na L´Etape Czech Republic 2023.

PRŮVODCI A TRENÉŘI

Ondřej "Lampík" Paur

Lampík je všeobecně známý šouman, silničář, bajker a endurista. Pokud to má dvě kola, řidítka a pedály, tak na tom Lampík určitě umí, a to tak, že dobře. Cyklisticky vyrůstal bok po boku s Ondrou Cinkem a dodnes jsou největší kamarádi, kteří si rádi společně vyrazí na pohodovou vyjížďku: Kámoši na celoděňáku - Cink s Lampíkem objeli 350 km. 

Přemek Novák

Přemek je absolventem Fakulty tělesní kultury Univerzity Palackého v Olomouci, kde mu byl dán kvalitní teoretický základ z hlediska fyziologie zátěže, tréninkových postupů a regenerace. Praxi pak sbíral především jako průvodce na horských kolech v Rocky Mountain National Park v americkém Coloradu. Aktuálně pracuje na pozici šéfa organizačního týmu L'Etape Czech Republic by Tour de France, takže o informace ze zákulisí příprav největšího cyklistického závodu u nás nebude nouze. 

KDE BUDEME BYDLET? 

Čtyhvězdičkový hotel Taurus Park je umístěn na hlavní pláži mezi městy Palma de Mallorca a Arenal. Kvalita pokojů a vybavení hotelu je nově zrekonstruované a tudíž na skvělé úrovni. Tento hotel je vyhlášený zejména vyjímečně chutnou a kvalitní kuchyní. V rámci zájezdu budeme mít polopenzi, která sestává z bohaté snídaně a opulentního bufetu na večeři. Pravda je taková, že pokud se nebudeš držet zpátky, tak si sebou klidně nějaké to kilo navíc přivezeš. Tak bacha na to!

KOMPLETNÍ INFORMACE A PŘIHLÁŠKA

Termín: 24. února - 3. března 2023 (7 nocí)
Ubytování: Hotel Taurus Park, dvoulůžkové pokoje (jednolůžkový za příplatek)
Cena pro členy Founders clubu a účastníky předešlých pobytových akcí: 33 900,- Kč
Cena pro ostatní zájemce: 35 500 Kč
Doprava: letecky
Kontakt pro přihlašování: jfousek@letapeczech.cz.
Kapacita je omezena, čím dříve se přihlásíš, tím lépe. Při přihlášení Last Minute se navíc může změnit cena letenky směrem nahoru. 

Cena zahrnuje:
Letenky Praha - Mallorca a zpět
Transfer z letiště na hotel a zpět
Přeprava kol a úschova kol v hotelu
Ubytování s polopenzí
Vstup do wellness
Služby zkušeného trenéra a průvodce
Cestovní pojíštění

Cena nezahrnuje:
Případné povinné testování v souvislosti s pandemií

Volitelné příplatky: 
Cestovní pojištění 500 Kč
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč

Organizátor zájezdu: SPORT INVEST Travel, s.r.o., Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4, IČ: 24704334
Všeobecné obchodní podmínky

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl