Přeskočit na obsah

Virtuální závod pro každého: Vyzkoušej si segment z L’Etape 2022!

Zimní měsíce nebyly standardně zasvěceny milovníkům cyklistiky, moderní technologie však mění zavedené pořádky také v této oblasti. V pátek 14. ledna se tak v nákupním centru Galerie Harfa uskuteční virtuální cyklistický závod na platformě ROUVY.

Zájemci si budou moci vyzkoušet jeden ze segmentů trasy závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France, jehož druhý ročník zavítá do Prahy a Středočeského kraje 11. června 2022. Vyvrcholením sportovního dne v Harfě bude závod cyklistických hvězd v čele s Jánem Svoradou, Jiřím Ježkem a Petrem Benčíkem, kteří se fanouškům představí přímo na místě. V rámci online přenosu se připojí i Daniel Turek, vítěz loňské premiéry L’Etape Czech Republic.

Start virtuálního závodu s českými cyklistickými hvězdami je naplánovaný na 17:30, předcházet mu bude společná autogramiáda. Celým program bude na místě provázet Tomáš Jílek, přímý přenos eventu poběží na facebookových stránkách L’Etape Czech Republic a ROUVY,“ uvádí Přemysl Novák, organizátor z pořádající agentury Petr Čech Sport. „Všichni sportovní nadšenci se mohou od 17:30 na závod přihlásit zdarma v aplikaci ROUVY a poměřit tak své síly s profesionálními cyklisty,“ doplňuje informace Novák, který dodává: „Se závody na platformě aplikace ROUVY startujeme již 3. sezonu, zájem ze strany aktivních účastníků i fanoušků nadále stoupá. Věříme tomu, že aktuální kombinace online závodu a zároveň reálné účasti TOP cyklistů ve veřejném prostoru posune atraktivitu ještě výše.“

Fanoušci, kteří dorazí v pátek 14. ledna přímo do obchodní galerie Harfa, se vedle autogramiády cyklistických osobností mohou těšit také na zajímavou sportovní výzvu. „V rámci celodenní akce Beat the Best si může virtuální cyklistiku vyzkoušet úplně každý. Jedná se o sprinterský úsek na 900 metrů, tři nejrychlejší se navíc mohou těšit na skvělé cyklistické ceny,“ láká Novák s tím, že trenažery budou všem zájemcům k dispozici od 10 do 17 hodin.

„Pro mě osobně to bude velká premiéra,“ říká před startem závodu Ján Svorada. „Upřímně moje kondice v tuto chvíli není na úrovni, abych si mohl dovolit závodit v nějakém dramatickém tempu. To by mě velmi pravděpodobně odrovnalo na pár dnů. Proto vše vezmu jako zkušenost,“ přiznává s úsměvem vítěz tří etap na Tour de France včetně slavného triumfu v Paříži pod Vítězným obloukem a připojuje své vzpomínky na využití trenažeru: „Nic jiného než využívání trenažeru nám v našich klimatických podmínkách během zimních měsíců nezbývalo. Tehdy nic jako virtuální prostředí, kde si člověk mohl vybrat kopec ze závodů, neexistovalo. Bylo možné přidávat zátěž a simulovat kopce, takže jsem většinou sledoval filmy a sám si na stopkách hlídal intervaly. Teď je to samozřejmě atraktivnější a výrazně zajímavější aktivita.“

Registrace na samotný červnový druhý ročník závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France se spustila již v září, momentálně je přihlášeno přes 1500 zájemců. „Obrovský zájem je potvrzením dobré práce, kterou jsme odvedli při loňské premiéře. Už nyní atakujeme počet účastníků prvního ročníku a zájem neochabuje. Druhý ročník tak bude ještě větším cyklistickým svátkem, nesmírnou výzvou pro nás i všechny účastníky. Veškeré informace najdou cyklisté na webu www.letape.cz,“ zakončuje Přemysl Novák.

Program akce v Galerii Harfa v Praze 14. 1. 2022
10.00 Začátek aktivity Beat the Best – vyzkoušej si virtual cycling na vlastní kůži a vyhraj cyklistické ceny!
16.30 Začátek akce v Galerii Harfa
17.00 Autogramiáda
17.15 Začátek živého přenosu
17.30 Start virtuálního závodu
18.05 Konec virtuálního závodu
18.30 Ocenění zúčastněných + vyhlášení vítězů Beat the Best
18.45 Ukončení akce

1

L'ETAPE_VIRTUAL_14.1.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl