Přeskočit na obsah

Účastníci L´Etape se mohou těšit na cyklistickou hvězdu

Druhý ročník cyklistického závodu pro veřejnost L´Etape Czech Republic by Tour de France nabídne svým účastníkům nejen nové tratě, doprovodné aktivity a množství dalších novinek, ale také možnost zazávodit si s cyklistickou hvězdou první velikosti. Tři měsíce před startem akce oznamují pořadatelé ve spolupráci s generálním partnerem ŠKODA AUTO opravdovou sportovní lahůdku.

Přímo na start se totiž 11. června postaví Andy Schleck. Lucemburský rodák devětkrát absolvoval Grand Tour, vyhrál slavnou klasiku Lutych-Bastogne-Lutych a v roce 2010 se dočkal největšího úspěchu kariéry, když byl po diskvalifikaci Alberta Contadora dodatečně vyhlášen vítězem Tour de France. O druhé červnové sobotě, den po svých 37. narozeninách, odstartuje společně s hobby a výkonnostními cyklisty do závodu L´Etape Czech Republic by Tour de France 2022. „Tour de France pro mě navždy zůstane tím největším cyklistickým svátkem. Svou tradicí, náročností, ale hlavně nepopsatelnou diváckou kulisou se řadí mezi nejslavnější sportovní eventy na světě. Projekt L´Etape by Tour de France, který dává desetitisícům sportovců možnost okusit atmosféru závodu, je pro mě osobně naprosto úžasný. A moc se těším, že svoji premiéru v rámci tohoto eventu zažiju právě v Praze,“ pochvaluje si legendární cyklista a ambasador ŠKODA We Love Cycling.

Právě díky generálnímu partnerovi L´Etape, automobilce ŠKODA AUTO, se mohou všichni účastníci na tento výjimečný sportovní zážitek těšit. „Po loňském úspěchu závodu jsme chtěli přispět k posunutí už tak vysoko nastavené laťky,“ říká vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Libor Šedivák. „Andy Schleck je dlouholetým ambasadorem naší cyklistické platformy We Love Cycling a jeho přítomnost významně pozvedne prestiž celé akce. Připravujeme s ním řadu aktivit nejen o závodním víkendu, Českou republiku osobně navštíví i před ním,“ dodává Libor Šedivák s tím, že veškeré aktuality o akcích s účastí Andyho Schlecka budou k dispozici na stránkách závodu www.letapeczech.cz a také na platformě www.WeLoveCycling.cz. 

Nadšeni jsou samozřejmě také samotní pořadatelé. „Je parádní zprávou, že ke skvělým českým ambasadorům v čele s Martinou Sáblíkovou, Zdeňkem Štybarem a Jánem Svoradou se připojuje jedna z živoucích legend světové cyklistiky. Sám Andy Schleck navíc přišel s tím, že se postaví na start a v rámci závodu bude na dlouhé i krátké trase povzbuzovat všechny účastníky. Sdílení zážitků z trati s vítězem Tour de France je dalším dílem výjimečné skládačky L´Etape,“ říká šéf organizačního týmu Přemysl Novák, který doplňuje také obecné organizační informace: „Veškeré přípravy probíhají dle plánu, v počtu účastníků jsme se již přehoupli přes 1800. Čeká nás ještě množství práce, ale ohromně se těšíme.“

A na pražský Strahov, odkud bude druhý ročník L´Etape startovat, se těší také lucemburský fenomén: „Nádherné město, přátelští lidé a také země mnoha skvělých cyklistů. Jsem moc rád, že jsem od ŠKODA AUTO obdržel pozvánku a nemohu se dočkat, až se s dalšími tisíci cyklistickými nadšenci postavím na start,“ zakončuje informace Andy Schleck.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl