Přeskočit na obsah

Třetí ročník L'Etape přinesl skvělé výkony a úžasnou atmosféru

Vysoko nastavenou laťku se opět podařilo překonat. Třetí ročník projektu L'Etape Czech Republic by Tour de France nabídl nádherné sportovní souboje, množství emocí, ale především úžasnou atmosféru po celé trati i v pulsující L´etape vesničce na pražském Strahově.

V 9:30 vyrazili na trať účastníci dlouhé trasy (142 km), s hodinovým odstupem je následovala hlavní masa cyklistických nadšenců na střední trase (102 km). Chvíli před polednem pak na uzavřené silnice Prahy a Středočeského kraje odstartovali také cyklisté a cyklistky na trati nejkratší (66 km). Celkově do třetího ročníku vyrazilo neskutečných 2944 účastníků. Absolutním vítězem se stali Jakub Otruba na dlouhé trati a Martin Bernátek na trase střední, mezi ženami vládla Denisa Slámová a ocenění nejlepšího amatérského cyklisty na dlouhé trase si zajistil František Paďour.

Na start se postavila také plejáda známých sportovních tváří, které po dojezdu neskrývaly nadšení především z bezchybné organizace a úžasné atmosféry. „Jedním slovem nádhera. Trať byla úžasná a užil jsem si ji, ačkoliv mě trošku chytaly křeče. Ale hlavním zážitkem zůstane atmosféra na Strahově a úžasní fanoušci podél trati. Nevěřil bych, jaké pozitivní šílenství dokáže takový projekt v Česku vzbudit,“ hodnotil svoji premiérovou účast úspěšný dráhový cyklista Tomáš Bábek, kterého doplnila také tradiční účastnice Martina Sáblíková: „Mám za sebou všechny tři ročníky a ten letos jsem si užila suverénně nejvíc. Jednak jsem se na základě těžkého soustřední v minulém týdnu rozhodla pro pohodové tempo včetně autogramiády na trati, hlavně se ale opět posunula úroveň organizace a atmosféra podél celé trasy. Spousta skvělých kostýmů, dětských fanoušků a nápadité výzdoby. Jsem sama zvědava, kam mohou projekt organizátoři i příznivci posunout v dalších letech.“

Celý projekt se opět přiblížil velké Tour de France. Ve třech zaváděcích kolonách bylo využito 15 vozů ŠKODA ENYAQ a ENYAQ COUPÉ, nechybělo několik desítek motorek a dokonce dva vrtulníky, které se se pohybovaly nad trasou a pokrývaly celý závod ze vzduchu. Přímo na Strahově řádil legendární fanoušek Didi, s diváky se fotil legendární Petr Čech, k dispozici byly také speciality francouzské gastronomie a mnoho zábavy pro malé i velké sportovní nadšence.

„Na hodnocení je ještě brzy, čeká nás poctivá analýza celého průběhu akce, a především pak zpětné vazby od účastníků. První pocity však máme skvělé. Přálo nám počasí, zvládli jsme rekordní nápor cyklistek a cyklistů a první ohlasy jsou jen pozitivní. Jsme rádi, že Strahov nabídl velkolepou sobotní akci,“ uvedl v první reakci ředitel pořádající agentury Petr Čech Sport, Tomáš Pravenec, kterého doplnil šéf projektu L´etape Přemysl Novák: „Máme za sebou obrovské množství práce, celému týmu a samozřejmě všem partnerům chci moc poděkovat. Největší poděkování ale patří všem závodnicím, závodníkům a obrovské mase fanoušků. Bez nich bychom projekt takových rozměrů nikdy zorganizovat nemohli.“

Pomyslná kola projektu L'Etape Czech Republic by Tour de France se však nezastavují. Již v nejbližších dnech odstartuje prodej startovného na rok 2024.

Galerie fotografií od autorů: Markéta Navrátilová, Martin a Bohdana Půlpánovi, Jaroslav Svoboda a Josef Vaishar

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl