Přeskočit na obsah

Sedm důvodů proč jet Horskou L’Etape Czech Republic 2024

Sto jedna kilometrů, 2100 výškových metrů! Horská L’Etape Czech Republic 2024 se startem a cílem 17. srpna v Prachaticích je výzva, u které nesmíš chybět. Možná nejde o nejsnadnější zkoušku, ale o tom přeci cyklistika je. Překonávat sám sebe.

Jeli jste Kopcovitou L’Etape Czech Republic 2024, ale nejste si jistí, že zvládnete i druhé letošní dějství pod hlavičkou Tour de France na území Česka? Nabudil vás pobyt u trasy závodu třetí červnovou sobotu v roli diváka a odhodláváte se vyplnit přihlášku? Jezdíte pravidelně na kole, ale strachujete se, zda je to dost na účast v Horské L’Etape Czech Republic 2024? Máme pro vás kromě slevy dvacet procent sedm pádných důvodů, proč se přihlásit do závodu startujícího v Prachaticích 17. srpna.

START Z NÁMĚSTÍ V PRACHATICÍCH

Start a cíl se odehraje na náměstí města Prachatice! Historické jádro si zachovalo svůj renesanční vzhled uvnitř pstence obklopeného dobře dochovanými hradbami včetně Písecké brány. Už v roce 1981 bylo historické centrum vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Rozkládá se kolem náměstí se staroou a novou radnicí, bývalou solnicí a neobyčejně cennými měšťanskými gotickými a renesančními domy. Start z jednoho z nejlépe zachovalých renesnačních měst v Česku si prostě nemůžete nechat ujít.

LEtape_Sumava@jacobkopecky-41

LUXUSNÍ A STOPROCENTNĚ UZAVŘENÉ SILNICE

Silnice, po nichž vede 101 kilometrů dlouhý závod, jsou ve skvělé kondici. Jihočeský kraj velice intenzivně investuje do rozvoje insfrastruktury a klade velký důraz na obnovu komunikací. Výsledkem je bohatá síť silnic druhé i třetí třídy v perfektním stavu. Takže už jen pouhá jízda po parádním asfaltovém koberci bude zážitek. A když si k tomu připočtete, že se pojede po stoprocentně uzavřených silnicích, tak ve startovním poli jednoduše nesmíte chybět. Tím spíše, že výhledy budou brát dech. A nejen proto, že je na trase několik výživných kopců... Prostě se pojede v podhůří Šumavy, což je nesmírně krásná lokalita.

HORSKÁ  L’ETAPE JE VÝZVA

Jet jeden závod pod hlavičkou Tour de France na českém území je super. Ale absolvovat dva v jediném roce, to je skutečně pecka. Je to výzva. Pokud jste v minulosti po L’Etape Czech Republic 2024 během prázdnin podlehli svodům lelkování a "jezdili" v letním módu, nyní máte důvod přistoupit k tréninku s maximální koncentrací a kolo ani chvilku nezanedbávat.

ETB24-CzechRepublic_Profil-MountainStage

Protože teprve až zvládnete Horskou L’Etape Czech Republic 2024, budete si moci odfrknout. Navíc půjde o ideální průpravu, až se L’Etape Czech Republic rozroste na třídílní podnik. Posun pro vás pak bude plynulejší.

PRŮJEZD PŘES BOLETICE

Trasa vede přes vojenský újezd Boletice, kam se běžný smrtelník natož cyklista nedostane. Ale pro účely L’Etape Czech Republic 2024 budou silnice v jindy uzavřeném prostoru otevřené. A nemusíte se obávat. Nejde o žádné tankodromy. Vezmeme vás na parádní silnice, které nedrncají a průjezd lokalitou bude tudíž skutečným zážitkem.

2Z7A8126

ELEKTRIZUJÍCÍ ATMOSFÉRA

Pár tisíc lidí se sešlo na fanpointech při Kopcovité L’Etape Czech Republic 2024 a všichni účastníci byli omámeni jedinečnou atmosférou, stejně jako hvězdný ambasador Alberto Contador. Horská etapa se jede sice poprvé, ale můžete se spolehnout, že hlasivky fanoušků a jejich entuziasmus budou minimálně stejně aktivní.

START VE 13 HODIN

Horská L’Etape Czech Republic 2024 bude v Prachaticích startovat ve 13 hodin. Na jih Čech tudíž pohodlně dorazíte v den závodu a nebudete muset ráno nijak chvátat, ať už budete nocovat v blízkosti startu nebo pojedete z větší dálky. Prostě se pohodlně vyspíte a vyrazíte vstříc zážitku z Horské etapy.

KARAVANOVÉ A KEMPINGOVÉ MĚSTEČKO

Na dosah centra Prachatic bude připraveno karavanové a kampingové městečko pro účastníky, kteří si budou chtít užít více než jeden den na jihu Čech a plánuji přicestovat obytným vozem nebo se ubytovat v kempu. Už není důvod váhat s přhláškou pro Horskou  L’Etape Czech Republic 2024.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl