Přeskočit na obsah

Představujeme ředitelské vozy L'Etape Czech Republic

Když Etapa Tour de France v Česku, tak se vším všudy. 

I na čele pelotonu při srpnovém závodě L´Etape by Tour de France se startem a cílem v Praze bude zářit slavné auto pro ředitele závodu, které má jako jediné privilegium, že může protnout cílovou pásku.

Na jeho zadních sedačkách si se šéfy Tour připíjeli šampaňským prezidenti, ministři i slavné osobnosti ze světa sportu a filmu. O barvě nebylo pochyb. Ředitelský vůz prostě musí být červený - nepřehlédnutelná metalíza RED VELVET, stejně jako je tomu na Tour. Daná je i značka a model automobilu, kterým je už roky Škoda Superb. Výběr za nás udělal Jean-Marie Leblanc před 18 lety. Tak dlouho už je ŠKODA oficiálním partnerem Tour de France

letap skoda final dve auta narovnano

U slavného závodu se na pozici ředitelského vozu uplatňují sedany nebo liftbacky. My jsme z důvodu praktičnosti zvolili karoserii typu kombi. Kromě ředitelských vozů při závodě budeme auta používat také jako doprovodná vozidla při plánovaných vyjížďkách a trénincích účastníků bootcampu. I proto jsme sáhli po motorizaci plug-in hybrid, která kombinuje konvenční zážehový motor 1,4 TSI (115 kW) s moderním elektromotorem (85 kW). V reálu tak ujedeme čistě na elektřinu něco přes 60 km, což se hodí zejména ve městě, kde spalovací motor nemusíme vůbec používat.

iv

A nabíjení? 

Nás nabíjí cyklistika. A kdo ví, třeba bude jednou nabíjet i naše auta.


Autor fotografií a videa: Matěj Třešňák (www.matejtresnak.com). 

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl