Přeskočit na obsah

PŘÍBĚH (PO)SEDLA, DÍL 1: V PĚNĚ

Pěkně mi zavařil. Že prej jsem ideální uživatel. Takový předčasný vánoční dárek od kamaráda. Poukaz na sedlo Joyseat od Posedla. České firmy, která jako první na světě vyrábí cyklistická sedla na míru technologií 3D tisku. S jedním nepatrným drobňoučkým zádrhelem. Nutností redukovat váhu. Takže svátky klidu a pohody? No už celý advent byl pěkně v pěně...

Pěna je klíčová pro vytvoření algoritmu, z něhož géniové z Posedla vytvářejí podklady pro 3D tisk. Ne, nejde o žádnou ironii. Jak jinak nazvat někoho, kdo vymyslí způsob, jak vyrobit individuální sedlo pro každého na světě, aniž by bylo potřeba dojít dál než ke dveřím pro balíček od poslíčka...

Než přišla na řadu delikátní pěna z boxu Smiling Butt Kit absolvoval jsem během třiceti dnů čtrnáct tréninkových jednotek na kole upnutém do trenažéru a ponořený do virtuální reality jedné tréninkové platformy. Předepsané watty. Doporučené otáčky. Tepovka létala do závratných výšin. Dvakrát během měsíce na obrazovce blikla gratulace k vylepšení FTP. Co chvíli jsem byl v pěně.

Když jsem vlezl na váhu, vypěnil jsem znovu. Počet odvedených hodin k výslednému efektu? Zoufale neuspokojivý...

Než dojde na první šlápnutí do pedálů z nového sedla Joyseat, ještě to chvíli potrvá. Takže je jisté, že v pěně budu ještě několikrát. Ale abych si Joyseat mohl před sezonou 2023 instalovat, bylo třeba podstoupit proceduru, na jejímž konci je jedinečný komponent od Posedla.

Na webových stránkách firmy z Varnsdorfu jsem vyplnil základní údaje. Kolik kilometrů za rok najedu. Jak dlouhé jsou nejčastěji moje jízdy. Jaké používám kolo. Jaký styl jízdy mi je vlastní. Pohlaví, protože je zásadní rozdíl při výrobě sedla pro muže či ženu. Výšku. Váhu. Flexibilitu.

Posedla Joyseat konfigurator

On-line objednávkový proces sedla Joyseat

Záhy dorazil poslíček s balíčkem od Posedla. Smiling Butt Kit! Kouzelná krabička z tvrdého papíru obsahující paměťovou pěnu, do níž je potřeba vytvořit otisk zadnice. Ale pěkně popořádku a přesně podle návodu.

Nejprve otisk do vyloupnuté kartonové destičky. Takový trénink nanečisto. Přidržet se ze strany stoličky. Narovnat záda. Přizvednou špičky. Přitáhnout ke stoličce. Otisk sedacích kostí je hotov. Na kartonové destičce jsou dva malé důlky. Training completed.

Ptáte se, proč máte takhle dosednout? Že přece na kole nesedíte vzpřímeně? Jasně, ale o to tady nejde. Jde o údaje pro algoritmus, z něhož Posedla vytvářejí podklady pro 3D tisk.

Už je na řadě pěna z boxu Smiling Butt Kit. Jen zapomeňte na vytahané trenýrky. A stejně tak na cyklistické kraťasy. Aby se podařilo získat dokonalý otisk sedacích partií a rozteč sedacích kostí, je třeba mít přiléhavé spodní prádlo. Jen jeden pokus. Do pěny se víckrát nesedá. Hotovo!

Podle pokynů krabici zavřít. Pořídit devět fotografií včetně všech vodících značek, které je následně třeba nahrát do konfigurátoru Posedla.

Pěnu s otiskem sedacích partií zatím ukládám na polici. Kdyby náhodou některá z fotografií neseděla. Teď už nezbývá než čekat. Zatímco Posedla, respektive jejich algoritmus zpracuje moje data a vytvoří 3D model sedla, mě čeká ještě „pár“ tréninků. Zcela jistě budu zase v pěně...

Praktický video-návod, jak vytvořit obtisk zadku do speciální pěny

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl