Přeskočit na obsah

Pěti tipů, jak přežít zimní čekání na L’Etape 2022

Už jen čtyři měsíce! Ještě dlouhé čtyři měsíce?! Při pohledu do kalendáře se milovníkům cyklistiky a nadšencům chystajícím se na L’Etape Czech Republic by Tour de France 2022 mohou vyjevit různé scénáře.

Každopádně v tuzemských podmínkách jsou možnosti přípravy značně omezené. Pokud si lámete hlavu, jak si zkrátit čekání na pořádné jarní švihy a hlavně na 11. červen, kdy L’Etape Czech Republic by Tour de France na Strahově odstartujeme, přinášíme pět zaručených tipů.

Cover

Nalaďte se parádním dárkem

Člověk si má čas od času udělat radost. Sice byly nedávno Vánoce, ale dost možná jste vůbec nenašli pod stromečkem, co jste si přáli. Nebo naopak, nalezli jste poukázku ke startu v L’Etape 2022. Jste celí nažhavení, ale čtyři měsíce čekání...

Na eshopu kalas.cz jsou k mání dresy z loňské edice. Když nic, můžete v nich doma trénovat. Možná to nevíte, ale z vědeckých studií vyplývá, že kvalitní a parádní oblečení přidává v tréninku pár procent výkonu. Pokud máte v „kasičce“ našetřeno o trochu více, popřemýšlejte o investici do nového stroje. Harfa sport, partner L’Etape 2022, nabízí i v současné době, kdy je s cyklistickými komponenty problém, dostatečný výběr.

2021-03-04 15-57-39 CR6_0089

Najděte si trenéra

Ať už jste absolvovali premiérový L’Etape 2021 nebo pro vás bude debutem start v letošním ročníku 11. června, určitě chcete zdárně dojet do cíle. Trasa je pro každého, rychlostní limit o průměru dvacet kilometrů v hodině také není žádný velký strašák. Nicméně úplně bez tréninku by se na trať vydal skutečně jen velký cyklistický podivín.

Pokud si nejste jistí, že přípravu zvládnete „svépomocí“ na základě dat z minulých sezon, obraťte se na odborníky. Z vlastní zkušenosti doporučujeme tréninkové centrum KOA sídlící v Praze na Letné. Není bez zajímavosti, že zdejším „produktem“ je i vítěz prvního ročníku Daniel Turek.

9U3A3528

Dopřejte si soustředění v teple

L’Etape Czech Republic by Tour de France 2022 se může zdát být daleko. Jenže zdání klame. Pokud budou zimní plískanice pokračovat do konce března, a pak na ně naváže tradiční aprílové počasí, na kvalitní přípravu na asfaltu nebude mnoho času. Proto pokud máte třeba starou dovolenou nebo dostatek nové můžete vyrazit za teplem. A pokud nemáte chuť jezdit někde o samotě a nemáte parťáka, věřte, že stejně smýšlejících cyklistických nadšenců je mnoho. I proto chystáme dva tréninkové kempy s plným servisem v teple. Nejprve v únoru na Mallorce, v dubnu pak na Istrii. Pro více informací sledujte facebook L’Etape Czech Republic.

Screenshot 2021-02-16 at 22.24.16

Zkuste virtuální L’Etape 2022

Jedním z partnerů L’Etape 2022 je společnost Rouvy, která nabízí aplikaci v podobě virtuálního prostředí pro trénink. A součástí map jsou také segmenty trasy, kterou organizátoři připravili na nadcházející ročník. Není nic lepšího než prožít škaredý víkend, kdy se z nebes sype sníh či vítr ohýbá špičky stromů až k zemi, na trenažéru právě ve virtuálním prostředí L’Etape 2022. Zkuste se zapojit do aktivit L’Etape 2022 na platformě Rouvy. V plánu je několik společných tréninků ve virtuálním prostředí a taktéž závodů na trase L’Etape 2022.

_E5A1789

Vyrazte na kávový kurz

Věděli jste, že kofein byl jedním ze základních stimulantů závodníků v prvopočátcích Tour de France? Té Tour de France, jejíž součástí díky projektu L’Etape, budete už za pár měsíců. Ostatně jedním z partnerů celé události je dodavatel kávy Café Reserva. A káva sama o sobě prostě k cyklistice patří. Je proto žádoucí, abyste jako účastníci kávě rozuměli. Prvním krokem může být samostudium z knih, mnohem efektivnější a zábavnější je, když vyrazíte na baristický kurz. V balíku pak budete za hvězdu, ať dojedete jakkoliv, protože káva a cyklistika jedno jest.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl