Přeskočit na obsah

Omezení dopravy na trase závodu 28. 8. 2021

Povolení závodu

Na celou trasu závodu jsou vydaná rozhodnutí o povolení sportovní akce a uzavírky komunikací. Na celou trasu bude ve vymezených časových úsecích zakázán vjezd automobilové dopravě i cyklistům z řad veřejnosti. Uzavírky budou realizovány přechodným dopravním značením, dále více než čtyřmisty pořadateli v reflexních vestách a za asistence příslušníků Policie ČR, Městské Policie Praha, Hostivice a Beroun.

O konání akce jsme informovali prostřednictvím našich mediálních partnerů, dále články v několika radničních periodicích a distribucí více než 40.000 informačních letáků do schránek obyvatel na trase závodu. 

Omlouváme se za komplikace, jež vám uzavírky mohou způsobit a žádáme zejména všechny řidiče o respektování platných opatření a nevjíždění na trať závodu v časech uvedených na dopravním značení. 

Při porušení se vystavujete nejenom postihu příslušných orgánů, ale především riziku, že ohrozíte životy závodníků. 

zázemí závodu: Praha Strahov - ulice Vaníčkova

Start a cíl závodu je v ulici Vaníčkova na úrovni zastávky MHD Stadion Strahov.

  • Ulice Vaníčkova nebude průjezdná od půlnoci z 27. na 28. srpna do cca 20.00 28. srpna a to v rozsahu od ulice Atletická po hlavní vjezd do Strahovského stadionu - tréninkového centra AC Sparta Praha.
  • od cca 9:15 do 17:00 pak nebude průjezdná části ulice Turistická (od křížení s ulicí Pod Stadiony po Vaníčkovu) a ulice Vaníčkova (od ul. Turistická po hlavní vjezd do Strahovského stadionu) 
  • objízdná trasa k dializační jednotce VFN - interní odd. Strahov bude vyznačena ve směru od ulice Bělohorské

Část trasy Praha - Hostivice

Trasa zde vede po ulicích Vaníčkova, Atletická, Skokanská, Tomanova, Bělohorská, Karlovarská a dále na Hostivici. Tuto část trasy projede peloton převážně v nezávodním tempu, pouze za krátkodobého zastavení dopravy, které bude trvat do 15 minut proběhne ve dvou vlnách. 

  • 9:45 až 10:25
  • 11:00 až 11:40

ČÁST TRASY přes obce ve Středočeském kraji

Ve Středočeském kraji projíždí trasa obcemi Hostivice, Břve, Ptice, Podkozí, Chyňava, Běleč, Lány, Zbečno, Sýkořice, Nižbor, Hýskov, Beroun, Hostim, Bubovice, Loděnice, Chrustenice, Nenačovice, Úhonice, Břve. Předpokládané časové omezení je zhruba popsáno v následující mapce a tabulce. V předstihu před samotnou uzávěrou jsou umístěny informační návěsti. Vyznačeny jsou také objízdné trasy do důležitých cílů - např. nemocnice v Berouně. 

Přibližné časy uzavření trati závodu ve Středočeském kraji:

Mapa_omezeni_STK

Část trasy Praha Zličín - Praha Strahov

Závěrečná část závodu od hranice hlavního města až do cíle na Strahově je vedena těmito ulicemi: Na Radosti, Plzeňská, Kukulova, Podbělohorská, Pod Stadiony, Atletická, Vaníčkova. Díky roztažení pelotonu závodníků po 130 resp. 90 kilometrech závodu je omezení provozu zhruba 3,5 hodiny. Z většiny obydlených oblastí budou mít rezidenti zajištěný odjezd prostřednictvím vymezených koridorů.  Přístup do Nemocnice Motol a Nemocnice Na Homolce bude možný od ulice Plzeňská po ulici Kukulova a Roentgenova. Více informací v následující mapce.

Přibližné časy uzavření trasy závodu v Praze:

Mapa_omezeni_Praha

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jak bude probíhat uzavírka silnic? 

Komunikace budeme uzavírat podle předpokládaného průjezdu závodníků (viz. informace v mapkách), 15 minut před prvním závodníkem. Otevírat budeme okamžitě po průjezdu posledního cyklisty pelotonu. V obcích, kterými probíhá Krátká i Dlouhá trasa a případně zpáteční cesta, budeme silnice uzavírat v uvedených vlnách.

Co když budu potřebovat odjet? 

Silnice musí být pro motorová vozidla v době závodu uzavřené, abychom zajistili maximální bezpečnost závodníků. Proto se snažíme občany dotčených oblastí kontaktovat s předstihem, aby s uzavírkami počítali a nezbytné cesty po daných úsecích silnic si mohli dopředu naplánovat. Z většiny obydlených oblastí bude umožněn odjezd vyhrazeným koridorem dle pokynů Policie ČR a pořadatelů. Nicméně pokud můžete Vaši cestu o chvíli odložit, prosíme vás, abyste tak učinili. 

A v případě nouze, co se sanitek, hasičů apod. týče? 

Průjezdy složek IZS nemůžeme a také nebudeme ovlivňovat. Strach o své bezpečí a zdraví určitě mít nemusíte, tím méně, že součástí závodu je i celý tým záchranářů, kteří jsou nachystaní pro každý případ potřeby.

Nepřinesou davy diváků vyšší riziko nákazy koronavirem?

Složité situace všech hromadných akcí v současné epidemii covid-19 jsme si více než vědomi a budeme se snažit riziko přenosu nákazy mezi všemi účastníky závodu, a tedy i diváky, snížit na minimum. Zároveň ale věříme, že právě kvůli dlouhodobé izolaci můžete nyní o to více uvítat příležitost sejít se se svými přáteli, rodinou, či sousedy na příjemné akci, navíc venku, na čerstvém vzduchu.

Informační linka: 731 907 593

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl