Přeskočit na obsah

Největší ženský tým na české L'Etape

Jsme rádi, že L'Etape Czech Republic oslovuje a láká i něžné pohlaví. Přihlásit na akci se chystá tým Holky na kole a my tuto aktivitu moc rádi podpoříme. Více už v samotném článku:

Tři, dva, jedna, start! Tenhle povel nejspíš uslyšíme, až budeme seřazené na startovní čáře a budou se nám nervozitou potit ruce na řídítkách našich milovaných silniček. Ani jedna z nás by si před rokem nepomyslela, že jednou budeme společně závodit jako jeden tým pod jménem Holky na kole!

Jasně, je tu sice řeč o amatérských závodech, ale myslíme si, že právě u závodění hobíků, jak se s oblibou neprofesionálním sportovcům přezdívá, je zapálení pro věc mnohdy větší. To, že někdo umožní hobíkovi zúročit jeho pravidelné vyjížďky a pocítit na vlastní kůži atmosféru podobnou Tour de France, je opravdu velkým zadostiučiněním.

Překonávání osobních limitů, dobrodružství, svoboda, radost i bolest. Obrovská energie i pocit vysílení, neopakovatelné momenty, setkávání se, vzájemná podpora, ale taky pokec u kafe s dortem. Právě silniční cyklistika je ta vášeň, co nás spojila dohromady a vytvořila komunitu holek, které to vnímají stejně.

V poslední době se díky pandemii náš pohled na svobodu podstatně změnil. I nás tato situace zasáhla. Znemožnila nám potkávat se a organizovat společné akce tak, jak bychom si přály. Chystaly jsme se na cyklo pobyt do Olomouce a Brna, abychom se potkaly s našimi lokálními ambasadorkami a jely se společně projet i po dalších koutech České republiky.

Doufáme však, že kolo jako individuální formu dopravy, pomocníka na krátké vzdálenosti a nástroj naší svobody nám nikdo nevezme a letos se jako cyklistický tým Holky na kole zúčastníme 1. ročníku závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France.

Závod L'Etape Czech Republic by Tour de France je příležitostí stát se na jeden den Saganem, Froomem nebo Contadorem. Je to závod o žlutý dres na 130 nebo 90 kilometrů. Jsou to vrchařské a sprinterské prémie o zelený a puntíkatý dres. Ale může to být i pohodová vyjížďka. Záleží jen na tobě, jak to pojmeš. Medaili máme pro každého, kdo dokončí. Start a cíl v Praze, trasy vedoucí po uzavřených silničkách krásného Křivoklátska, Berounska a Českého krasu.

Holkám na kole tak 5. června odstartuje další etapa života! Vydáme se na 87,5 km dlouhou trasu. Pro některé z nás bude závodění premiéra, ale my věříme, že to společně zvládneme. I holky přece mají šanci ujet závodní etapu! Naším cílem není získat vrchařskou nebo sprinterskou prémii, ale závod si jako holčičí tým hlavně pořádně užít.

Počátkem jara zahájíme tréninkové vyjížďky a budeme se na závod společně připravovat, pilovat jízdu v balíku a učit se, jak si rozvrhnout síly, abychom zdárně dojely až do cíle. Členky týmu postupně představíme na našem Instagramu @holkynakolevpraze.

Nakonec tu proto máme jednu výzvu pro všechny holky, které jezdí na kole: „Holky, přidejte se k nám a pojďme společně vytvořit nejpočetnější ženský tým v historii L’Etape!“

Zaregistruj se do konce dubna pod tým Holky na kole a získej 20% slevu na startovné! Pro více informací nám napiš na email...

5Z3A4109

“Přeji si, aby vznikla silná komunita holek cyklistek, které se budou pravidelně potkávat nejen za účelem společných vyjížděk, ale budou si předávat rady a vychytávky ‘jak na to’ a sdílet své prožitky spojené s jízdou na kole. Možná tak, i díky kolům, vzniknou nová přátelství, která by jinak nenastala.”
Jana Trávníčková, zakladatelka projektu Holky na kole.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl