Přeskočit na obsah

Legenda Alberto Contador pojede L'Etape Czech Republic

Alberto Contador, jeden z nejvýznamnějších cyklistů v historii, pojede L'Etape Czech Republic by Tour de France. Španělský cyklista vyhrál v roce 2007 a 2009 Tour de France, třikrát zvítězil na Vueltě, dvakrát triumfoval na Giro d' Italia a stal se pátým cyklistou, který dokázal vyhrát všechny tři nejprestižnější etapové závody. Kromě Contadora se na trať vydají i známá česká cyklistická jména: Ján Svorada, Zdeněk Štybar, Tomáš Bábek, Martina Sáblíková či Tereza Huříková.

20-ETAPPE-016

„Jsem šťastný, že se poprvé podívám do České republiky, obzvláště proto, že se zúčastním závodu L'Etape Czech Republic by Tour de France. Od organizátorů z ASO jsem na pořadatele české L'Etape slyšel jen slova chvály. Za tři roky se projekt dokázal vyšvihnout z nuly na jeden z nejlépe hodnocených na světě. Těším se, až si v pelotonu popovídám s ostatními závodníky, fanoušky podél trati a v cíli. Prý jich budou tisíce, což je skvělé,“ říká dva měsíce před startem AlbertoContador. „Myslím, že akce jako je L'Etape Czech Republic by Tour de France jsou velmi důležité také pro děti a mladé závodníky. Jsem rád, že můžu být ambasadorem a jít mladým cyklistům příkladem. Všem závodníkům budu přát hodně štěstí a doufám, že předvedou to nejlepší. Ale nejdůležitější je, abychom si to všichni užili a vzpomínali na tenhle zážitek ještě dlouho. Moc se těším, bude to krásný závod.“

Kopcovitá etapa L'Etape Czech Republic by Tour de France, která se pojede 15. června 2024, zahrnuje tři varianty. Závodníci mohou absolvovat Dlouhou trasu, Střední trasu a Krátkou trasu. Alberto Contador odstartuje do závodu v rámci Dlouhé trasy, ale po autogramiádě v průběhu se připojí k účastníkům Střední a Krátké trasy. „Zájem cyklistů a sportovních nadšenců jen potvrzuje, jakým fenoménem se projekt za dosavadní tři ročníky stal. Zbývá pár desítek míst na Dlouhé a Krátké trati, Střední už je několik měsíců vyprodaná. Jasnou prioritou je pro nás bezpečnost, takže opět platí, že budou kompletně uzavřené,“ říká Přemysl Novák, šéf projektu L'Etape Czech Republic by Tour de France. Na adresu španělské hvězdy pak doplňuje: „Získat Alberta Contadora jako ambasadora pro letošní ročník byl náš sen, který se nám díky generálnímu partnerovi, společnosti Škoda Auto, podařilo realizovat. Zapojení dvojnásobného vítěze Tour de France do našeho projektu bereme jako posun na další level. Věříme, že naše nadšení ze spojení s Albertem budou sdílet i cyklisté při závodě, stejně jako fanoušci kolem trati.“

14-ETAPPE-174

Alberto Contador, který si kvůli nezaměnitelnému stylu oslavy triumfů vysloužil přezdívku El Pistolero, se stále udržuje ve skvělé kondici. Pravidelně jezdí na kole, vlastní značku cyklistických kol Aurum, je generálním manažerem týmu Polti s licencí UCI Pro a působí jako komentátor televizní stanice Eurosport. Celkem během 16 sezon v profesionálním pelotonu slavil 68 vítězství. Prošel týmy ONCE Eroski, Liberty Seguros, Discovery Channel, Astana, Saxo Bank, Tinkoff Saxo a Trek Segafredo. Na kole působil jako elegán s jedinečnou vytrvalostí v kopcích schopný skvěle zajet časovku. Vynikal také jedinečným stylem. Kyčle pohupující se ze strany na stranu a opakující se útoky rozbíjely stereotyp pelotonu.

„Jsme hrdým partnerem Tour de France a stejně tak všech cyklistů, je tedy pro nás i celou cyklistickou rodinu skvělou zprávou, že na největším domácím závodě amatérů bude startovat Alberto Contador, dvojnásobný vítěz Tour de France. Osobnost letošního ambasadora věrně koresponduje s tím, jak roste význam a obliba L'Etape Czech Republic,“ říká Libor Šedivák, vedoucí marketingu Škoda Auto Česká republika.

L'Etape Czech Republic by Tour de France je největší tuzemský závod pro amatérské cyklisty. Letos poprvé má v programu dva podniky. Prvním je právě Kopcovitá etapa 15. června, druhé dějství obstará 17. srpna premiérová Horská etapa se startem v Prachaticích a trasou v podhůří Šumavy.

TDFR-19E ETAPPE-03621

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl