Přeskočit na obsah

L’Etape Czech Republic se spojila s Rouvy, nabízejí exkluzivní projížďku vrchařskou prémii

L’Etape Czech Republic se spojila s ROUVY, nabízí exkluzivní projížďku i vrchařskou prémii

Část trasy L’Etape Czech Republic si budete moct exkluzivně vyzkoušet předem i z pohodlí svého domova. A to díky spolupráci se společností ROUVY, která se stala oficiálním partnerem projektu a zdigitalizovala jeden z nejhezčích úseků trati. Vy si ho navíc můžete projet za doprovodu cyklistických profesionálů.

 

I v české verzi slavné Tour de France nebudou chybět vrchařské prémie. A právě na jednu z nich se pořadatelé společně s ROUVY zaměřili. Zdigitalizovanou pasáží je úsek ze Svatého Jana pod Skalou do Hájku u Červeného Újezdu. Součástí je také vrchařská prémie, které se říká „Úhoničák“. Dle typologie Tour de France se jedná o horskou prémii 4. kategorie s průměrným sklonem 3,8 % a délkou 2,9 km.

 

„V rámci spolupráce s ROUVY má každý exkluzivní možnost si tento úsek projet ve virtuálním prostředí. Navíc v pohodovém a nezávodním tempu. Díky nové funkci Group ride se pojede opravdu volně, jak se říká ´kecačka´,“ láká Přemysl Novák, manažer L’Etape Czech Republic. Funkce Group ride umožní všem připojit se do pelotonu, bez ohledu na výkonnost. Skupina drží při sobě, rychlejší i pomalejší jezdci jsou přitahování k lídrovi vyjížďky a nikdo ze skupiny neodpadá.

 

Akce s názvem „Představení vrchařské prémie L’Etape Czech Republic by Tour de France – Úhoničák“ se uskuteční ve čtvrtek 15. dubna od 19 hodin. Průvodcem bude profesionální cyklista Daniel Turek společně se zkušeným cyklistickým komentátorem Martinem Hačeckým.

 

„Myslím, že je to skvělá příležitost, jak si v pohodovém tempu s výkladem od profesionála užít jeden z nejkrásnějších úseků celé trasy. Vážíme si toho, že můžeme díky spolupráci s ROUVY dát nejen přihlášeným účastníkům malou ochutnávku z L’Etape Czech Republic, a věříme, že to bude atraktivní zážitek,“ pokračuje Novák.

 

Daniel Turek se v březnu stal historicky prvním mistrem České republiky ve virtuální cyklistice. Osmadvacetiletý jezdec stáje Team Felbermayr – Simplon Wels triumfoval na části trasy jarní klasiky Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš. Společně se zástupci koa.cz také připravuje oficiální tréninkový program pro všechny účastníky L’Etape Czech Republic. „Dan bude mít určitě k téhle pasáži zajímavé postřehy, které se během závodu můžou hodit,“ myslí si Novák.

 

Registrace probíhá na těchto stránkách: https://my.rouvy.com/group-ride/live/49131.

 

L'Etape Czech Republic by Tour de France

L'Etape Czech Republic by Tour de France je celodenní festival cyklistiky pro celé rodiny, ale také příležitost stát se na jeden den, a to 5. června 2021, Saganem, Froomem nebo Contadorem. Je to závod o žlutý dres na 130 nebo 90 kilometrů. Jsou to vrchařské a sprinterské prémie o zelený a puntíkatý dres. Ale může to být i pohodová vyjížďka. Záleží na každém, jak akci pojme. Start a cíl je v Praze, trasy vedou po uzavřených silničkách Křivoklátska, Berounska a Českého krasu.

www.letapeczech.cz

 

ROUVY

Aplikace ROUVY, hlavní produkt české firmy VirtualTraining, simuluje reálnou venkovní jízdu a závod při tréninku na cyklotrenažéru a je jednou z nejznámějších podobných aplikací ve světě. ROUVY uživatelům také nabízí pravidelné online vyjížďky s ambasadory nebo partnery. Ti udávají tempo a motivují účastníky ke kvalitnímu výkonu.

www.rouvy.com

 

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl