Přeskočit na obsah

L'Etape Czech Republic 2023 - novinky a zahájení registrace

23. 6. 2022 Proběhla změna některých parametrů:

  • Časový limit pro dokončení Dlouhé trasy byl změněn na 28 km/h.  
  • Pro umožnění registraci na Dlouhou trasu musel závodník absolvovat v roce 2021 nebo 2022 Dlouhou trasu s průměrnou rychlostí 27,5 km/h a vyšší

Zážitky z druhého ročníku se ještě ani nestihly pořádně vstřebat. Dotazník (ne)spokojenosti se plní odpověďmi účastníků, zatím z více než 90 % spokojených, a my v organizačním týmu začínáme usilovně makat na edici závodu 2023. Naším cílem je udělat L'Etape Czech Republic zase o něco lepší, přilákat více závodníků a zapojit ještě více fanoušky v obcích. 

Tento dokonalý mix, tedy spojení úžasného fyzického výkonu každého jednotlivého účastníka a pozitivní energie, kterou předávají fandící diváci podél trati, je totiž něco úžasného a něco, co nás neskutečným způsobem motivuje k další práci. 

Abychom výše popsané cíle dokázali naplnit, přicházíme s několika novinkami: 

1. Přidáváme třetí trasu 

Krátká, Střední, Dlouhá. 66, 106 a 146 kilometrů. Zhruba takové budou vzdálenosti jednotlivých tras. Závodníci u nich nastoupají 700, 1 200 nebo 1 800 metrů a časový limit pro dokončení bude stanoven na úrovni 18, 22 a 28 km/h.

Naším cílem je umožnit, aby na Krátké a Střední trase mohli startovat závodníci různých výkonnostních kategorií, zatímco na Dlouhé trase už bude potřeba mít za sebou určitou zkušenost a věnovat se tréninku systematicky.

2. kapacitní limity pro jednotlivé trasy

Spolu s novými trasami zavádíme také kapacitní limity na jednotlivé trasy. Letos jsme si vyzkoušeli, že oblast Strahova dokáže pojmout přes 2 300 závodníků a jejich doprovodu a nějaké místo ještě zůstane. Limit pro pohodlné odbavení odhadujeme okolo 3 000 závodníků, a proto jsme jednotlivé kapacity stanovili následovně: 

Krátká trasa - 1 000 účastníků
Střední trasa - 1 500 účastníků
Dlouhá trasa - 500 účastníků

3. Kvalifikace pro přihlášení na Dlouhou trasu

Pro registraci na Dlouhou trasu bude potřeba splňovat základní parametr, a to výsledek z L'Etape Czech Republic 2021 nebo 2022 s průměrnou rychlostí vyšší než 27,5 km/h. Registrace bude v případě zájmu umožněna jak závodníkům z Krátké trasy, tak těm, kteří v předchozích ročnících absolvovali trasu Dlouhou. Stále však platí maximální kapacita 500 účastníků, přičemž si jako organizátor vyhrazujeme právo rezervovat 50 míst pro udělení divokých karet. 

Pokud se bude chtít na Dlouhou trasu přihlásit zájemce, který neabsolvoval ani jeden z předchozích ročníků, může požádat o udělení kvalifikace, a to doložením odpovídajících výsledků z konkrétních závodů. 

Na Dlouhou trasu závodu se mohou hlásit také závodníci, kteří mají licenci ELITE. Na Střední a Krátkou trasu jim nebude registrace umožněna. 

Účastníci na Dlouhé trase budou vybaveni profesionálními čísly na dres a sedlovku.

4. Registrace na Krátkou trasu možná od 15 let

Přidáním trasy o délce 66 km rozšiřujeme možnost přihlášení mladých závodníků a závodnic od 15 let věku včetně. 

5. Změny v týmové soutěži

Zásadnější změnou projde také týmová soutěž. Členové týmu budou nově soutěžit i v individuální klasifikaci. Stanovujeme také přesný počet členů týmu, a to 5. Všichni navíc musí startovat v totožných dresech. Jako výsledek týmu bude počítán čas 4. člena týmu v cíli. 

Chystáme i další novinky, toto jsou jen ty nejzáasdnější. Pečlivě také vyhodnocujeme odpovědi v dotazníku a vaše reakce na sociálních sítích. 

Chystáme také spoustu přípravných akcí, ať už se jedná o oblíbené social ride, víkendová soustředění či zimní pobyty v teple. 

OTEVŘENÍ REGISTRACE JIŽ DNES!

Tou nejdůležitějí informací však je spuštění registrace na ročník 2023, která se pro členy klubu FOUNDERS (účastníci prvního ročníku) a také pro účastníky letošního ročníku, otevírá právě dnes v 16.00!

Kompletní informace najdou obě zmiňované skupiny ve své emailové schránce. Pro nové zájemce bude registrace otevřena 1. července spolu se startem Tour de France. 

cenik_cenik-insta1

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl