Přeskočit na obsah

Jana Tomas Sedláčková z Nadace PPF: „V České republice máme na to, pořádat světové akce“

Také druhý ročník L’Étape Czech Republic by Tour de France podpořila Nadace PPF. S Janou Tomas Sedláčkovou, která je členkou její správní rady, jsme mluvili o tom, čím je v nadaci závod zaujal, jaké další projekty podporují a čím jsou pro ně výjimečné organizace a osobnosti, se kterými spolupracují. 

Proč se Nadace PPF rozhodla podporovat závod L’Étape Czech Republic by Tour de France?

 Věříme v český talent a schopnosti a jsme si jistí, že jako Češi máme na to uspět ve světě. Zároveň ale víme, jak důležité je inspirovat se tím, co vzniká za našimi hranicemi. Tenhle dialog Česka se světem je pro nás zásadní a v nějaké podobě ho hledáme u mnoha projektů, které podporujeme. A L’Étape je zrovna výborný příklad, protože k nám přináší prestižní celosvětovou událost s velkou tradicí a mezinárodním know-how. Zároveň ukazuje, že máme na to, uspořádat takhle velkou akci světového formátu. A kromě toho nabízí nadšeným cyklistům možnost zúčastnit se unikátního etapového závodu, což je skvělé samo o sobě.

ig+fb_vizual

Takže by se dalo říct, že v České republice podporujete události, které mají mezinárodní rozměr?

Světový přesah je rozhodně důležitý, ale má u různých projektů různé podoby. Cirk La Putyka například vytváří mezinárodní komunitu tvůrců nového cirkusu, se kterými pracuje na svých představeních a účastní se prestižních mezinárodních akcí, festival Metronome Prague zase přináší českému publiku velká jména světové hudby. Sochař a designér Rony Plesl, který v současné době vystavuje na Bienále umění v Benátkách, reprezentuje český talent v zahraničí. Výstava Světy české animace nebo festival Anifilm představují a podporují českou animovanou tvorbu, kterou zná celý svět. A trenérka Veslařského klubu Slavia Martina Součková ukazuje svým mladým svěřencům, že sport může být i cesta k celkovému osobnostnímu rozvoji, včetně kvalitního zahraničního univerzitního vzdělání. Jsou to tedy různé cesty a přístupy, ale všechny tyto projekty a osobnosti nějakým způsobem posilují českou stopu ve světě a zároveň do naší země přinášejí inspiraci ze zahraničí.

Jak je vidět, podporujete projekty z různých velmi vzdálených oblastí. Co je spojuje a jaké je tedy vlastně zaměření nadace?

Když jsme se před víc než třemi lety při zakládání nadace rozhodovali, jak její fungování nastavit, došli jsme k tomu, že se nechceme omezovat jen na jednu oblast. Jsou nadace, které se zaměřují na zdraví, jiné na kulturu, další na sociální sféru. Pro nás není konkrétní téma až tolik podstatné. Chceme pomáhat úspěšným, ambiciózním českým projektům, aby dosáhly nejvyšší kvality a mohly dál růst. Podporujeme osobnosti, které převzaly osobní odpovědnost a věnují svoji energii, talent a úsilí projektům z různých oborů a tím motivují a inspirují ostatní. To, co projekty Nadace PPF spojuje, je vysoká kvalita a schopnost obstát v mezinárodním srovnání.

A dokážete po těch třech letech říct, že jste si vybrali správnou cestu?

Pro nás je velmi důležité, že podpořené projekty realizujeme s jejich představiteli ve vzájemné důvěře a otevřenosti. Nenabízíme jen finanční podporu, ale v mnoha z nich jsme i aktivním partnerem. Jsme vděční lídrům našich nadačních projektů za to, že v České republice spoluvytvářejí otevřenou atmosféru a realizují ambiciózní projekty, které mají nezpochybnitelný pozitivní vliv na českou společnost. Věříme, že dávat lidem podporu, aby mohli realizovali své sny a vize, které vedou k otevřenosti a toleranci a inspirují ostatní, je správná cesta za každých okolností. Takže jsme přesvědčeni, že ano, i když naše cesta není komunikačně úplně přímočará.

Jana Tomas Sedláčková nastoupila do PPF v roce 2008. Posledních 8 let řídí řídí dceřinou firmu PPF Public Picture and Marketing, a. s., a je členkou dozorčí rady PPF Art. Od roku 2020 je zodpovědná za neziskové aktivity skupiny PPF a je členkou správní rady Nadace PPF.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl