Přeskočit na obsah

Hod na bidony či jízda zručnosti. Kubík Tour zabaví děti při L'Etape

Ač nepojedou žádnou ze tří oficiálně vypsaných tras L'Etape Czech Republic by Tour de France 2024, stejně děti na Strahově v případě zájmu okusí 15. června atmosféru závodního dne naplno. Připravena je pro ně totiž Kubík Tour L'Etape Czech Republic!

„Spousta závodníků napříč kategoriemi i trasami dorazí na Strahov s rodinami. Start závodu či následný očekávaný příjezd rodičů, strýčků, sourozenců nebo babiček je určitě atraktivním okamžikem dne. Ale zbývající hodiny mohly i přes pestrý doprovodný program způsobovat hluché chvilky. Proto jsme letos ve spolupráci s jedním z partnerů připravili speciální závodní akci jen pro děti přímo na Strahově,“ říká Filip Švaříček, koordinátor doprovodného programu L'Etape Czech Republic 2024.

20210707TDF1008-A.S.O._Pauline_Ballet

Pro všechny děti od tří do dvanácti let bude 15. června připravena akce s názvem Kubíkova Tour L'Etape Czech Republic 2024. Na všechny děti čeká celkem devět různých etap (stanovišť). Prvním úkolem bude vyznačená stanoviště najít, přičemž budou rozmístěná v L'Etape vesničce nebo v docházkové vzdálenosti v rámci EXPO L'Etape Czech Republic 2024.

Každé dítě bude mít hrací kartičku, která bude k mání na stanovištích nebo ve Fanshopu, a v rámci jednotlivých stanovišť bude potřeba splnit konkrétní úkoly. Ty budou vědomostní, kreativní, ale i fyzické. Samozřejmě s ohledem na věk dítěte. Všechna zadání budou mít cyklistickou tématiku.

Za každou absolvovanou etapu dostane dítě do hrací karty razítko. Devět razítek znamená punc na dokončení kompletní Kubík Tour. Děti získají medaili a ceny od společnosti Kubík i L'Etape Czech Republic.

Marketa_Navratilo_2023_WEB57

A jaké radovánky na děti čekají? Půjde kupříkladu o hod na bidony, hod na kruhy v podobě cyklistických ráfků, jízdu na trenažéru, otázky spojené s dodržováním pitného režimu, jízdu zručnosti v podobě překážkové dráhy na přistaveném kole, vědomostní otázky spojené s cyklistikou či schopnost servisovat, respektive čistit kolo nebo skládání puzzle.

Start Kubík Tour je možný kdykoliv v sobotu 15. června po otevření L'Etape vesničky, poslední „závodník“ musí všech devět etap absolvovat do 17.30 hodin.

„Kromě soutěžních úkolů bude k dispozici i stánek, kde budou připravené papírové kartony. Děti budou mít k dispozici voskovky, pastelky či spreje, aby mohly vytvořit transparent podle vlastní představivosti a následně při dojezdu povzbudit svého favorita v pelotonu,“ říká Filip Švaříček.

0I4A5367

L'Etape Czech Republic 2024 se jede 15. června se startem a cílem na Strahově. Vytvoření bohatého doprovodného programu pro děti je šancí, jak prožít celý den na kopci nad Prahou, aniž by návštěvníci měli nutkání cestovat z areálu, který bude uzavřený pro veřejnou i osobní dopravu.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl