Přeskočit na obsah

Food truck, autogramiáda vítěze Tour de France, pivní speciál nebo radovánky pro děti!

Bude to velkolepé. A přinejmenším tak skvělé jako ve všech předešlých ročnících. Atmosféra, která dodává energii a obnovuje sílu, je tutová! Patnáct oficiálních fanpointů při Kopcovité L'Etape Czech Republic by Tour de France 15. června je zárukou, že si největší tuzemský závod silničních cyklistů pro amatéry užijí účastníci v sedlech stejně jako příznivci u trasy.

Jestli jste dosud váhali, zda se přihlásit do závodu a absolvovat některou z tras Kopcovité etapy, máme pro vás souhrn fanouškovských aktivit, kvůli nimž prostě nesmíte v balíku L'Etape Czech Republic 2024 chybět. A pokud jste dumali nad variantou, kam vyrazit povzbudit partnery či kamarády, snad vám pomůžeme lépe se zorientovat v klíčových oficiálních fanpointech kolem trati.

Alberto Contador po sprintu sesedne

Zřejmě nejbouřlivější atmosféru lze očekávat na sprinterském segmentu v Nenačovicích. V místech, kde se bude bojovat o zelený trikot pro nejlepšího spurtera se jelo už při premiéře závodu v roce 2021. A už tehdy se u silnice i přes proměnlivé počasí sešel mimořádný počet fanoušků cyklistiky. Letos bude vše naprosto výjimečné.

0I4A0495

V Nenačovicích bude na fanpointu food truck, skákací hrad pro děti, koupací bazén pro děti a vystoupení lokálních kapel. Food truck, přebudovaný americký školní autobus, zažije při L’Etape Czech Republic 2024 v Nenačovicích dokonce velkou provozní premiéru.

Jedním z vrcholů zdejšího programu bude autogramiáda dvojnásobného vítěze Tour de France Alberta Contadora, který za sprinterským segmentem sesedne z kola a bude se věnovat fanouškům, než vyrazí na zbývající část trasy.

Řemeslo tolik příznačné jeho cyklistické kariéře – tančení v pedálech při zdolávání nejvyšších kopců – už bude mít splněné. Absolvuje všechny tři vrchařské segmenty v Podkozí, na Zdejcině a v Nižboru. Právě na Zdejcině se chystá rovněž velký fanpoint. Kromě stánku s pivem bude nachystáno i grilování, soutěže pro děti a hudební vystoupení.

Broumy čeká fanouškovský karneval

Vynikající atmosféra bude zcela určitě v Broumech, které budou mít hned dva fanpointy! Jeden bude před sídlem pivovaru Matuška, který je sponzorem L’Etape Czech Republic 2024. Však také speciálně pro závod chystají v Broumech pivní speciál podle tradiční francouzské receptury, který ponese název L’Etape. Otevřen bude i zdejší food kontejner.

20230610_JSvoboda_LEtape_056 ve velké velikosti

Druhý fanpoint vyroste o kus dál před hasičskou zbrojnicí v Broumech. S ohledem na zapálení místních do sportu lze očekávat skutečný fanouškovský karneval.

Atraktivní bude průjezd obcí Roztoky. Letos se totiž pojede po kostkovém úseku přímo kolem obecního úřadu, tudíž průjezd pelotonu Dlouhé trasy dostane skutečný náboj. Úzká silnička obklopená fanoušky? To bude příval adrenalinu, který budou cyklisté po více než sedmdesáti kilometrech trasy potřebovat.

Pro fanoušky bude připravený stánek s pivem, chybět nebude nealko či grilované klobásy, které budou servírovat přímo zastupitelé obce. Dojde i na výrobu transparentů, tudíž v úseku zvaném Štybyho pomsta se mají na co těšit fanoušci i samotní účastníci.

Jako velký dětský den pojali fanpoint v Železná na Berounsku. Příchozí se mohou těšit na vystoupení dětské přípravky akrobatického rock´n´rollu, pro děti pak budou připraveny závody dětí na odrážedlech a na kolech!

117

Podobně smýšleli ve Svárově, kde připravují fanpoint s odstupem dvou týdnů rovněž jako dětský den. S akcentem na nejmenší počítá ostatně většina oficiálních fanouškovských míst. V Novém Jáchymově, kudy projede Střední trasa, a tudíž více než 1500 cyklistů, budou děti vyrábět transparenty, malovat křídou či soutěžit o nejhezčí kresbu s cyklistickým motivem.

Tradičně velkou dávku energie pro cyklisty představuje Chyňava, a nikoliv jenom kvůli občerstvovací stanici. Přes obec se pojede letos dvakrát. Nejprve v ranních hodinách směrem na Hýskov, krátce po poledni pak směrem od Bělče bude peloton uhánět zpátky na Strahov. V minulých letech patřil zdejší fanpoint k nejbouřlivějším a letos s živou muzikou či atrakcemi pro děti to nebude jinak.

Kubík Tour na Strahově

V Hudlicích bude jistě bouřlivá atmosféra. Nejen proto, že jedním z adeptů na celkové vítězství v hlavní kategorii je zdejší rodák Robert Hůla. Pokořit kopec ve středu obce přezdívaný „Hudlberg“ vyžaduje notnou dávku síly zvláště po předešlém výšlapu Zdejciny. I proto určitě přijdou vhod hlasivky příznivců, kteří mimo jiného budou soutěži v jízdě zručnosti na ploše zdejšího bývalého kluziště přímo uprostřed drsné stojky.

Marketa_Navratilo_2023_WEB57

Sportovní vyžití hlavně pro děti připravili na fanpointu v Kublově. V Karlově Vsi si kromě příznivců cyklistiky přijdou na své gurmáni, protože u trasy bude probíhat grilovací party.

A opomenout pochopitelně nelze ikonický Strahov. Místo tak významné pro tuzemskou cyklistiku. V prostoru startu a cíle největšího tuzemského závodu pro amatéry bude tradiční departure village, která bude zahrnovat stánky partnerů soutěže, rozličné možnosti občerstvení a pro děti bude připravený speciální program Kubík Tour, aby ratolesti při čekání na rodiče netrpěly nudou.

Všechny fanpointy mají zajištěné pivo za dotovanou cenu, stejně jako občerstvení pro děti v podobě nealkoholických nápojů.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl