Přeskočit na obsah

Přijďte fandit cyklistům!

Vymýšlíte plány na víkend? Jste fanoušci sportu, zejména cyklistiky? Máte rádi Francii a s chutí byste si navodili trochu francouzské atmosféry přímo doma v Česku?

Zveme vás na 1. ročník silničního závodu L’Etape Czech Republic ze seriálu amatérských závodů pod hlavičkou Tour de France!

Přenesení závodu s tak slavným jménem je velká věc a vy byste si ji neměli hned napoprvé nechat ujít! Nakonec, co by i samotná Tour byla bez nadšených fanoušků podél trati?

Podívejte se na trasu závodu s vyznačenými fanouškovskými místy (fanpointy), odkud si můžete závod zblízka se vším všudy užít:

Fan zony
   

I pro vás, které by snad nepřesvědčila představa pouhé pasivní podpory závodníků podél trati, máme příslib dobré zábavy. Přijďte nás navštívit do Vesničky L’Etape na pražském Strahově, kde závod odstartuje i skončí, nebo do Fanparku Beroun s bohatým doprovodným programem. Na obou místech bude řada cyklisticky laděných aktivit pro rodiny s dětmi, profesionální moderátoři, celebrity ze světa cyklistiky, poutavá vystoupení, dobré jídlo a pití… a hlavně slibovaný závan Francie.

Netrpělivce, kteří by si rádi prohlédli zázemí na Strahově ještě před samotným závodem, můžeme pozvat na stánky partnerů nebo riders meetingy už v průběhu pátku.

Vesnička L'Etape v Praze na Strahově:

 tdf_-_mestecko_(1)

Mapa_Parking

Páteční harmonogram programu ve strahovské L'Etape Vesničce bude následující:

10:00 Otevření vesničky L’Etape
10:00 - 20:00 Prezence závodníků - vyzvednutí startovního balíčku
Muzeum Tour de France a partnerská zóna
12:00 - 19:00 Riders meeting v každou celou hodinu (představení trasy a značení, signály pořadatelů, chování na trati)
16:30 Beseda s Jánem Svoradou následovaná autogramiádou
18:00 Riders meeting za účasti profesionálního závodníka
20:00 Uzavření vesničky

Sobotní harmonogram programu v L'Etape Vesničce:

8:00 Otevření vesničky L’Etape
8:30 - 18:00 Muzeum Tour de France a partnerská zóna - vše co jste chtěli vědět o Tour de France a báli jste se zeptat. Historie Tour, rozdávané dresy a trofeje; exkluzivně bude vystavena i originální trofej pro vítěze Tour de France od společnosti Lasvit nebo ředitelský ŠKODA ENYAQ iV z letošní Tour. Nezapomeňte navštívit i stánky našich partnerů.
Dětské dopravní hřiště ŠKODA
9:45 START Dlouhé trasy závodu
10:00 - 16:00 O2 Tour de Petřín - zábavná stopovací hra určená pro rodiny s dětmi. Úkolem je dle nápovědy ve speciální aplikaci najít zastávky, kde se plní úkoly a odpovídá se na kvízové otázky tematicky spojené s Tour de France. Předpokládá se, že účastníci se mezi jednotlivými stanovišti budou přesouvat na kolech, trasu je možné zvládnout i pěšky, ale je potřeba si na aktivitu vyhradit více času. Po úspěšném zvládnutí trasy bude v cíli čekat odměna od partnera aktivity firmy O2.
11:00 START Krátké trasy závodu
13:00 Předpokládaný příjezd vítěze Dlouhé trasy
13:15 Předpokládaný příjezd vítěze Krátké trasy
14:30 - 15:00 Vystoupení kapely Chouette
15:00 - 15:15 Vyhlášení absolutních vítězů Dlouhé a Krátké trasy
15:15 - 15:35 Autogramiáda vítězů a známých osobností světa cyklistiky
15:35 - 16:05 Exhibice Bike O´Clock
16:05 - 16:35 Vystoupení kapely Chouette
16:30 - 17:15 Vyhlášení vítězů kategorií a speciálních prémií
17:00 Časový limit pro dojezd všech závodníků
19:00 Uzavření vesničky

Co se FANPARKU v Berouně týče, bohatý doprovodný program pro vás bude v centru města připraven mezi 10:00 a 15:00.

             Beroun

   

Můžete zde mimo jiné sledovat bitvu o zelený dres na sprinterské prémii, která město protne. Zafandit závodníkům a dodat jim trochu sil můžete mezi 11:45 a 14:15.

Děti se mohou ve Fanparku těšit na skákací hrad, malování na obličej nebo vlastní výrobu placek a odznáčků s tématikou L‘Etape Czech Republic. Na své si přijdou i dospělí, kteří si mohou spolu s dětmi vyzkoušet řadu netradičních kol nebo užít profesionálně moderovaný program doprovázený hudbou.

Kola budou samozřejmě na místě k zapůjčení. Abyste ale měli jistotu, že na vás zbyde to správné, doporučujeme si přivézt kola vlastní, ta, na která jste zvyklí.

Jestliže se na akci dostavíte autem, námi doporučené parkování naleznete zde. Při cestě tam i zpět ovšem nezapomeňte, že některé silnice budou z důvodu závodu uzavřené.

V přilehlém kempu se pak budete moci občerstvit.

20180705TDF2082-ASO_Alex_BROADWAY 20200827TDF2066-A.S.O._Thomas_Maheux 20180716TDF1002-ASO_Pauline_Ballet

 A.S.O. Library 

  

Nenechte si ujít šanci zúčastnit se české premiéry závodu L’Etape by Tour de France a přijďte si užít hezkou sobotu na unikátní akci!

A pro ty, kteří by snad zalitovali, že se nepostaví přímo na start? Nikdy není pozdě! Zakupte si startovné přímo na místě a zapojte se do bitvy o žlutý, zelený a puntíkovaný dres.

Těšíme se na vás!

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl