Přeskočit na obsah

Unikátní projekt L´Etape by Tour de France míří do Česka

Česko se může těšit na výjimečný cyklistický zážitek. V sobotu 5. června 2021 bude Praha společně se Středočeským krajem hostit projekt L’Etape Czech Republic by Tour de France. Seriál amatérských cyklistických závodů, při němž účastníci zažijí jedinečnou atmosféru Tour de France, se díky spolku Kolo pro život dostává vůbec poprvé do středoevropského regionu.

Akce je v této podobě organizována jen ve vybraných zemích světa napříč kontinenty, konkrétně v Austrálii, Jižní Americe, Evropě (Francie, Velká Británie, Švýcarsko, Španělsko) a účastní se jí desetitisíce cyklistů všech výkonnostních kategorií.

Prestižní akce pod hlavičkou jednoho z nejslavnějších sportovních eventů historie umožní nadšeným sportovcům osahat si svět profesionální cyklistiky a dopřát si exkluzivní víkend pro sebe i své nejbližší. Reálné kulisy velkého závodu, účast TOP cyklistických hvězd a také festival sportu s obrovskou mediální odezvou. To je L´Etape Czech Republic by Tour de France v rukou cyklistických specialistů z Petr Čech Sport.

„Jsem rád, že se nám podařilo pro Česko tuto akci vybojovat.  Tour de France logicky o svůj brand pečuje a velmi pečlivě si tak vybírá partnery ke spolupráci. Jednání probíhala poměrně dlouhou dobu, hlavním důvodem udělení licence do našich rukou byla v konečném součtu zkušenost a také široké portfolio již organizovaných akcí. Agentura Petr Čech Sport se může pochlubit stále rostoucím cyklistickým seriálem Kolo pro život, běžkařskou Stopou pro život, dětskými cyklokroužky a množstvím dalších akcí pro veřejnost. Za Sport Invest pak za sebou máme marketingové a obchodní zajištění eventů typu Světového poháru v alpském lyžování ve Špindlerově Mlýně, kanoistické mistrovství světa v Račicích nebo evropský šampionát ve veslování. Právě záruka kvality je pro brand typu Tour de France tou zásadní a klíčovou informací,“ řekl statutárního ředitel pořádající agentury Petr Čech Sport a zároveň předseda představenstva agentury Sport Invest Marketing David Trávníček.

Samotný závod se pojede v sobotu 5. června 2021. Základem budou dvě závodní trasy pro cyklisty všech výkonnostních kategorií – ta náročnější nabídne účastníkům 130 kilometrů, kratší varianta zavede cyklisty na 90kilometrový okruh. „Start závodu bude v Praze, většina trasy pak povede po nejkrásnějších lokalitách Středočeského kraje,“ uvedl Přemysl Novák, šéf organizačního týmu z agentury Petr Čech Sport, který nastínil také komplexnost celé akce: „Připravujeme projekt jako celoroční záležitost, finálový závod s cyklistickým festivalem pak bude úplným vrcholem. Je naplánována spousta akcí na podporu cyklistiky a sportu jako takového. S pomocí L´Etape chceme představit cyklistiku jako ideální variantu trávení společného času, při které se pojí zábava, zdravý životní styl i starost o ochranu přírody. Jednou z doprovodných aktivit bude takzvaný Bootcamp, díky němuž dostanou účastníci možnost připravovat se po několik měsíců na závod s radami a osobními zkušenostmi cyklistických profesionálů.“

Ambasadory projektu se staly dvě významné sportovní osobnosti Česka – trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení a také nadšená cyklistka Martina Sáblíková, společně s ní pak elitní český cyklista Zdeněk Štybar, vítěz etapy na slavné Tour.

„Když jsem byla oslovena s nabídkou spojit se s tímto projektem, neváhala jsem ani vteřinu. Cyklistiku miluji, je to nejen můj doplňkový sport, ale také celoživotní vášeň. Tour de France pravidelně sleduji, všichni jezdci v pelotonu mají můj absolutní obdiv. Moc dobře vím, jak tento sport může bolet. Perfektně zorganizovaný seriál Kolo při život už jsem si zkusila, těším se na nový zážitek. Pokud mi to program jen trošku dovolí, určitě bych byla ráda na startu. Trať povede krásnými lokacemi, navíc pod hlavičkou Tour de France se opravdu nezávodí každý den. Při neznalosti svého programu nemohu samozřejmě účast slíbit stoprocentně, ale bude to mým přáním,“ uvedla Martina Sáblíková.

Tu v podobném duchu doplnil také Zdeněk Štybar. Tour de France je jednoduše pomyslným vrcholem cyklistického světa, je to meta. Je to také obrovská dřina a bolest. Zároveň neskutečná atmosféra a pohlcující energie. Vzpomínky jsou stále živé, Tour se člověku jednoduše dostane pod kůži. Stejně jako Martina budu svůj program na rok 2021 teprve tvořit, ale tuto akci budu mít v diáři i hlavě.“

Zájemci o účast na prestižní cyklistické akci L’Etape Czech Republic by Tour de France by neměli váhat. Předprodej voucherů na závod startuje již v pátek 21. srpna exkluzivně pro čtenáře iDNES Premium. Od pondělí 24. srpna od 9 hodin se brány otevřou všem cyklistickým nadšencům na webu ticketportal.cz.

„V první fázi nabídneme 500 exkluzivních míst na každou z tras. Zájemci si tak mohou zajistit voucher dopředu a následně jej využít v procesu registrace. Ta startuje na oficiálních stránkách závodu 14. září,“ vysvětluje Novák. „Ti, co si zakoupí voucher, mají místo v závodě garantované, nicméně platnost voucheru je omezená koncem února 2021.“

První vlna startovného nabízí krátkou trasu za 1690,- Kč, delší pak za 1990,- Kč. Po vyprodání tisícovky míst se cena zvýší na 2090,- Kč, respektive 2490,- Kč. Součástí startovacího balíčku budou kromě zajištění občerstvení i hodnotné dárky od partnerů akce.

co_je_serie_letape

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl