Přeskočit na obsah

Autogramiáda Road Gangu, dětské soutěže a tři tisíce hvězd na Strahově 

Jízda jako v hlavním balíku L'Etape Czech Republic 2024! Tak bude vypadat program 14.a 15.června v Praze na Strahově, v prostoru startu a cíle největšího tuzemského závodu pro amatérské cyklisty. Co čeká každého, ať už jde o návštěvníky, fanoušky či samotné závodníky? 

L'Etape vesnička otevře “brány” v 15 hodin. Na zahřátí si příchozí prostřednictvím reportáže České televize mohou připomenout L'Etape Czech Republic 2023.  

STARTOVNÍ A PARTNERSKÝ BALÍČEK, PODPISOVÁ STĚNA 

Celkem dva tisíce cyklistů si nechalo zaslat startovní číslo domů prostřednictvím služby Zásilkovna. Zbývající stovky účastníků musí startovní číslo vyzvednout v Praze na Strahově v pátek 14.června do 20 hodin. 

Pro všechny účastníky je pak nachystán partnerský balíček. Jde o pack, v jehož rámci každý startující dostane bidon, prostředek od společnosti Cyklostar, nápoj Dr. Witt a dárek od hlavního partnera akce Škoda Auto. 

20230610_JSvoboda_LEtape_004 ve velké velikosti

Když už budete na Strahově, nesmíte zapomenout vystřihnout podpis na podpisové stěně. Hodit se může i účast na Riders briefingu, kde všichni přihlášení do L'Etape Czech Republic 2024 získají důležité informace k trati a průběhu závodu.  

Doprovodný program zahrnuje i jednu “etapu”, která se zaměří na dva partnerské závody série L'Etape. Zatímco se slovenským závodem mají mnozí osobní zkušenosti či se do Bratislavy chystají, Irsko je přeci jenom větší výzva. A podrobné informace se nikdy neztratí... 

AUTOGRAMIÁDA CONTADORA A DALŠICH HVĚZD 

Tereza Huříková, ambasadorka Horské etapy L'Etape Czech Republic 2024 naplánované na 17.srpna do Prachatic, v rámci besedy od 16.30 hodin dost možná zavzpomíná na titul juniorské mistryně světa v časovce nebo na zisk duhového trikotu nejlepší juniorky planety v cross country na horských kolech.  

Zajímavé informace určitě nabídne beseda se zástupci společnosti Decathlon, která od letošní sezony sponzoruje francouzský tým ve World Tour a žádnému milovníkovi cyklistiky neuniklo pronikavé zlepšení jezdců této formace. Stojí za kouzelnou proměnou stroj Decathlon Van Rysel RCR? 

3C9A5009

Hlavní hvězdou pátečního programu bude dvojnásobný vítěz Tour de France z let 2007 a 2009 Španěl Alberto Contador. V 18.35 hodin bude nachystaný na pódiu pro besedu s fanoušky. A plynule pak přejde k podpisovému stolu, protože v 19 hodin odstartuje autogramiáda cyklistických ambasadorů L'Etape Czech Republic 2024. 

Fanouškům budou k dispozici Alberto Contador, Zdeněk Štybar, Ján Svorada, Tomáš Bábek a Tereza Huříková, aneb Road Gang L'Etape Czech Republic 2024! 

Od 20 hodin bude vesnička uzavřená, aby opět otevřela brány o dvanáct hodin později. Hlavními hvězdami sobotního dne už bude pochopitelně všichni, kteří se v průběhu dne postaví se startovním číslem na start L'Etape Czech Republic 2024. Těchto hvězd se na Strahově sejde téměř tři tisíce!  

SVORADA JEDE NA LEGENDĚ KATEGORII HEROES 

Jejich pozornosti by určitě neměly uniknout zkrácené Riders Briefingy. Postupně pak vyrazí vstříc nástrahám cyklisté na Dlouhé trati (9.30 hodin), Střední trati (10.30 hodin) a Krátké trati (12 hodin).  

S jednašedesáti kilometry se popasuje i Ján Svorada, vítěz tři etap z Tour de France, který by běžně absolvoval určitě větší porci kilometrů. Ovšem tentokrát pojede na kole Specialized Allez Road v rámci kategorie Heroes vypsané pro bicykly vyrobené do roku 1993! Rozhovor s pětapadesátiletým vítězem 11 etap Grand Tour ještě před jeho prvním šlápnutím do pedálů historického stroje si určitě nenechte ujít! 

Allez Epic vidlice

Pro návštěvníky s malými ratolestmi bude v průběhu celého dne připravena soutěž Kubík Tour. Devět soutěžních zastavení v rámci L'Etape vesničky či přilehlého EXPA, kde si děti vyzkouší fyzické i vědomostní umění. Připravena bude i možnost vyrobit vlastní transparent na podporu hrdiny, kvůli němuž na Strahov dorazí. 

Ještě před příjezdem nových šampionů L'Etape Czech Republic 2024 přifrčí na Strahov reklamní karavana, která bude rozdávat radost příznivcům podél trasy a na závěr potěší i fanoušky přímo v prostoru startu a cíle.  

Přibližně hodinu po poledni bude na Strahově očekáván vítěz Dlouhé trasy. Od patnácti hodin se pak spustí série vyhlašování vítězů dresů Tour de France, na podium se pak mohou těšit i vítězové dětské soutěže Kubík Tour. 

Vyhlášení se dočká v rámci kategorie Lanterne rouge i nejpomalejší závodník na trase L'Etape Czech Republic 2024. A než L'Etape vesnička uzavře brány, dojde v rámci tomboly v 18.15 hodin na vylosování výherce závodního kola Van Rysel RCR.  

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl