Přeskočit na obsah

Zažij týden v sedle na Tour de France s L’Etape Czech Republic

Je jako droga. Silně návyková. Kdo ji jednou okusil, chce znovu a znovu. Od profesionálů, přes hobby cyklisty až po obyčejné fanoušky. Pořád nevíte? Přece Tour de France! Největší! Nejlepší! Nejsledovanější! Stará dáma má mnoho přívlastků. Ale abyste ji pochopili, musíte ji zažít. Pojeďte s L’Etape Czech Republic v červenci do Francie a zažijte nejlepší týden života v sedle kola!

Je to Grand Tour, která poutá pozornost celé planety... Giro je krásné a voňavé při prvních jarních týdnech. Vuelta nevyzpytatelná a překypující energií nastupujícího mládí. Ale Tour de France? To je legenda. Každý z cyklistů chce na Grande Boucle. Už jen být součástí pelotonu je výsada. Dejte profíkům na výběr a bude jednoznačný: Stará dáma! Proč? Protože je to svátek cyklistiky.

A teď ho můžeš zažít s námi. Nikoliv u televize nebo prostřednictvím plátna a diskuze, kdo zajel nejlépe. Ale osobně, přímo ve Francii. Až se v polovině července peloton Tour de France prožene čtrnáctou etapou z Annemasse do Morzine, budeme znát pocity cyklistů.

Druhou červencovou neděli se na téže trase pojede už jednatřicátý ročník L’Etape du Tour de France. Jednoho z největších závodů pro hobby cyklisty na planetě, na jehož startu ročně stojí tisíce cyklistů. Pokud máš startovné na tyhle vrchařské orgie, přidej se k nám. A pokud nemáš? Nevadí. I tak můžeš být jedním z nás. Absolvování L’Etape du Tour de France bude jen jeden z mnoha zážitků, které nás čekají během týdne nabitého cyklistikou...

Co přesně máme v plánu? Po pátečnímu přesunu autobusem, v němž bude mít každá osoba vlastní dvousedadlo a kolo bezpečně umístíme do doprovodné dodávky, přijde v sobotu už ve Francii na řadu menší porce kilometrů, aby se tělo znavené cestováním dostalo do provozní teploty.

Popis trasy L`Etape du Tour 2023

V neděli 9. července dojde, pro některé z nás, na start v L’Etape du Tour. Jenom lehká rekapitulace, co organizátoři nachystali pro peloton v rámci 14. etapy, která tvoří i jednatřicátý ročník už legendárního dostaveníčka pro hobby cyklisty...

Po startu z Annemasse se stoupá směrem na Col de Saxel. Na úvod stojí v cestě vrchařská prémie třetí kategorie, aneb výstup dlouhý 4300 metrů s průměrným sklonem 4,6 procenta. A protože svaly už budou dostatečně zahřáté, čeká po sjezdu dlouhém devět kilometrů výstup první kategorie na Col de Cou. Na vrchol nás zavede cesta dlouhá 7500 metrů s průměrným sklonem 7,4 procenta. Až si oklepneme nohy ve sjezdu, bude se stoupat znovu na „jedničku“ Col de Feu. K jejímu pokoření stačí 5800 metrů, které se táhnou se sklonem 7,8 procenta.

Mimo kategorizované stoupání na trase dlouhé celkem 152 kilometrů čítající 4100 výškových metrů se trčí Col de Jambaz, což je výstup do průsmyku 1028 metrů nad mořem, při němž zdoláme 245 výškových metrů.

Pak už přijde velké finále L’Etape du Tour de France 2023. Nejprve 13 900 metrů dlouhý výstup na Col de Ramaz s průměrným sklonem 7,1 procenta. V itineráři jde o vrchařskou prémii 1. kategorie. Po sjezdu dlouhém šestnáct kilometrů, kdy ztratíme téměř tisíc výškových metrů, bude v cestě stát poslední gigant. Col de Joux Plane. Vrchařská prémie mimořádné kategorie, aneb 11 600 metrů s průměrným sklonem 8,5 procenta!

Ještě, než dojde na sjezd do cílového Morzine, bude třeba zdolat tisíc metrů se sklonem 2,9 procenta na Col du Ranfolly. Nicméně je jasné, že v záplavě předešlých krpálů už tenhle výstup ani nestojí za zmínku. Protože pak bude čekat dvanáct kilometrů radosti, že jsme pokořili L’Etape du Tour de France 2023!

Legendární Colombier s profíky

V rámci organizace zájezdu samozřejmě zajišťujeme transfer pro startovní čísla do Annemasse, následně i transfer do místa startu a také z cíle etapy.

A další dny? Malebné městečko Morrillon, které je vyhlášeným lyžařským resortem a bude naším dočasným domovem, představuje ideální místo pro starty poznávacích etap v okolí. Budeme se pohybovat v oblasti ohraničené na jedné straně masivem Mont-Blanc a na straně druhé Ženevským jezerem. Tedy lokalitou, kde se odehrály v dějinách Tour de France mnohé nezapomenutelnými bitvy, které zásadně určovaly historii závodu. A teď máš šanci sám poznat, jak zdejší cesty chutnají v sedle kola.

A aby byl zážitek dokonalý, uzavřeme náš „životní týden“ na Tour de France cyklovýpravou na dojezd 15. etapy, která končí na legendárním Colombieru! Teprve podruhé v historii bude tenhle monumentální kopec v itineráři jako cílový. Na vrchol, který před dvěma lety znamenal popravu Egana Bernala a zrození slovinského fenoménu Tadej Pogačara, vede silnice dlouhá 17,4 kilometrů s průměrným sklonem 7,1 procenta. Fakt, že se pojede 14. července na Den Bastily, slibuje skutečně spektakulární show.

V sobotu pak při návratu zpátky budeme společně sledovat průjezd profíků přes průsmyky, které ty jsi zdolal o týden dříve. Tak neváhej a vyraž s námi za životním zážitkem. Za Tour de France!

Informace k zájezdu

Termín: 7. 7. - 15. 7. 2023
Ubytování: Horský hotel v obci Morillon

Základní cena zájezdu: 32 900 Kč

Cena pro doprovodnou osobu: 29 900 Kč
Doprava: Autobusem
Kontakt pro přihlašování: jfousek@letapeczech.cz

Cena zahrnuje:
Doprava vč. optimalizace transferů v rámci L`Etape du Tour a etap Tour de France
Přeprava kol a úschova kol v hotelu
Ubytování se snídaní (lůžko na dvoulůžkovém pokoji - twin s dalším účastníkem zájezdu)
Barbecue party
Vyjížďky se zkušeným trenérem a služby průvodce

Cena nezahrnuje:
Startovné v L'Etape du Tour de France
Úrazové cestovní pojištění
Obědy a večeře s výjimkou barbecue party. Na pokoji budou k dispozici varné konvice a mikrovlnné trouby

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl