Přeskočit na obsah

Scénáře při platnosti protiepidemiologických opatření

Dotazy na toto téma se množí. Ve stručnosti by se daly shrnout do jediného: Jak proběhne závod L’Etape Czech Republic by Tour de France, pokud budou v platnosti různá protiepidemiologická opatření? Jako organizátoři pracujeme s co nejaktuálnějšími informacemi, ovšem situaci za necelé tři měsíce dokážeme jen těžko odhadnout. Proto se připravujeme na všechny možnosti a přicházíme s několika scénářI:

1. VŠECHNO OTEVŘENO, VŠECHNO UMOŽŇENO

Ve světle aktuální situace to zní jako utopie, ale naděje umírá poslední. Když se budeme všichni chovat zodpovědně, je pořád šance, že se L’Etape Czech Republic By Tour de France uskuteční v původním rozsahu.

2. Zvýšená hygienická opatření

Roušky, ruce, rozestupy. Organizovat závody v tomto režimu jsme si již vyzkoušeli v minulém roce a umíme si s tím poradit. S konkrétními opatřeními se pojí i další kroky, jako třeba rozesílka startovních balíčků předem nebo start v menších vlnách, například po 50 lidech s rozestupy po 60 až 120 vteřinách. Mimo jiné to znamená maximální kapacitu 2000 závodníků (1000 na každou trasu).

3. Zákaz diváků

L'Etape Czech Republic by Tour de France není jenom závodem, ale i festivalem a oslavou cyklistiky. Pro diváky chystáme doprovodné akce v areálu závodu na Strahově nebo ve fanzóně v Berouně. Pokud bude nutné omezit množství zúčastněných osob, bohužel se to dotkne zejména diváků a návštěvníků.

4. Účast jen s negativním testem

Jedna z variant, které se aktuálně diskutují. S rostoucí dostupností antigenních testů se jedná o reálnou možnost, jak snížit riziko případné nákazy tím, že předem eliminujeme účast nakažených osob.

5. Přesun na náhradní termín

Další případnou možností je přesun závodu na pozdější termín. Přestože jednoznačnou prioritou zůstává původní termín konání akce (5. června), momentálně uvažujeme i nad uskutečněním v pozdějším termínu, a to v sobotu 28. srpna. Finální rozhodnutí chceme učinit nejpozději začátkem května, kdy už budeme mít dostatek informací ohledně případných opatření a aktuálních vládních nařízení. V případě změny budou všichni dosud registrovaní závodníci automaticky převedeni na nový termín. Pokud se někomu nové datum nebude hodit, může zažádat o vrácení startovného - to lze učinit bezplatně do 30 dnů před konáním závodu, jak popisují naše Obchodní podmínky.

6. Přesun na rok 2022

Jedná se o poslední možnou variantu, na kterou bychom přistoupili až po vyčerpání či nemožnosti využití všech předchozích variant. Samozřejmě i v tomto případě bychom všechny včas informovali a účastníci by měli možnost vrácení startovného, stejně jako v bodě č. 5.

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl