Přeskočit na obsah

Od úsvitu do soumraku! Příběh dresů L'Etape Czech Republic 2024

Každý rok ve spolupráci s partnerem závodu Kalas sportswear vytváříme oficiální dres. Letošní rok je výjimečný tím, že jsou dresy hned dva, protože jsou v plánu dvě etapy. Tradiční Kopcovitá se startem a cílem na Strahově vedoucí vesničkami a údolími Berounska a Křivoklátska a Horská, která startuje a končí v Prachaticích a vede krajinou Šumavy a Blanského lesa. Design se mění každý rok a snažíme se střídat výraznější barevné ztvárnění s decentním přístupem. Pokaždé je za vznikem designu nějaký příběh. Platí to i pro letošek. 

Pozorný divák jistě zaznamenal, že design dresů vychází z grafického vizuálu, který jsme poprvé použili při odhalení tras letošních závodů v listopadu loňského roku. 

Vizuál

Výjev ikonických ventilačních věží Strahovského tunelu, jehož autorem je vizuální umělec Jan "Kolouch" Šrámek, jsme v pozadí doplnili o spektrum barev východu slunce, což odráží atmosféru sobotního rána při otevření L'Etape vesničky, před tím, než se do areálu začínají hrnout závodníci Dlouhé trasy, která vždy startuje jako první v pořadí. Jedinečnost tohoto okamžiku jsme se rozhodli promítnout do letošního dresu právě formou barevného spektra východu slunce. 

Pro design dresu Horské etapy jsme se inspirovali fotografií, která vznikla při prvním focení v lokalitě závodu, konkrétně kousek pod vrcholem hory Kleť. Jejím autorem je Jakub Kopecký a zobrazuje šumavské horizonty.

LEtape_Sumava@jacobkopecky-105_orez

Právě šumavské horizonty doplněné o spektrum barev západu slunce tvoří základ designu dresu. Je to z toho důvodu, že Horská etapa bude startovat v jednu hodinu po poledni a závodníci tak budou do cíle dojíždět v pozdně odpoledních hodinách, kdy se stíny prodlužují a barvy zlátnou. 

Při pomysleném spojení obou designů pak vzniká nirvána každého milovníka cyklistiky, kterou lze popsat slovy "cycling all day" neboli "švih od úsvitu do soumraku". Kdo zažil, ví o čem je řeč. 

Dresy je možné objednat do 28. 4. v e-shopu kalas.czV prodeji jsou také stylové cyklistické čapky.

Dodání proběhne počátkem června.

 

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl