Přeskočit na obsah

Co je smyslem Nadace PPF?

Nadace vznikla před dvěma lety a byly před tím dlouhé debaty, jakým směrem se vlastně má ubírat a co bude její smysl. Nakonec padla shoda na tom, že chceme pomáhat těm, kdo už něco vybudovali, něco mají za sebou, prošlapali si svoji cestu – a my jim pomůžeme se dostat ještě výš a co se týká L’Etape, vlastně spíš “dál”. Máme v PPF zkušenosti z celého světa, chceme tak projekty, se kterými spolupracuje, posouvat, aby snesly srovnání i s těmi evropskými nebo dokonce světovými. Věříme v český talent.

Jaké další projekty Nadace podporuje? 

Těch projektů je celá řada, jestli se nepletu, tak v současnosti 33, mezi které jsme rozdělili přes 110 milionů korun, další máme rozjednané a pár jich ještě určitě do konce roku podpoříme. Nevybrali jsme si konkrétní oblast, neomezujeme se jedním směrem. Kromě sportovních projektů jako je L’Etape jsme podpořili i třeba kulturní a společenské projekty, nebo jsme v době koronavirové krize koupili do českých nemocnic plicní ventilátory na boj proti covidu. U každého projektu klademe velký důraz na to, že naše spolupráce nekončí jen předáním peněz. Nabízíme pomoc i co se týká řízení projektu, aktivně se podílíme na plánování dalšího rozvoje a vize. Hledáme cesty, jak propojit námi podporované projekty mezi sebou. Chceme být doopravdy partneři.


Proč jste se rozhodli podpořit právě L’Etape?

Od začátku podporujeme seriál Kolo pro život, známe pořadatelský tým a víme s jakým nasazením dělají svoji práci. Když jste za námi přišli, že by chtěli přivést do Česka L’Etape, která už je pro skutečné cyklonadšence, tak jsme ani vlastně moc dlouho neváhali. To je takový ukázkový příklad, co chceme dělat, nejen jako Nadace, ale i jako skupina – přinášet do Česka světový kontext, experty, inspiraci, know how… a asi se všichni shodneme, že Tour de France je lety prověřená značka, a to, že se její akce uskuteční v Česku, je událost nejen pro cyklisty a fanoušky cyklistiky.


Pojede někdo z PPF L’Etape?

Ano, o účast na závodu je mezi zaměstnanci zájem i přesto, že trať je určena pro výkonnostní cyklisty. Je vidět, že o Tour de France a L’Etape je zájem všude.

Vy sama jezdíte na kole? A dáte si s námi aspoň kratší okruh?

Ne, mám jenom městské kolo. Ale jak dorůstají moje děti, tak budu muset svůj postoj změnit. Zatím jsem v roli doprovodu na dětské závody Kola pro život, ale kdo ví, třeba příští rok. :)

stažený soubor (2)

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl