Přeskočit na obsah

Bolest, ale zábavná. Virtuální závod by Rouvy nadchl cyklisty doma i v Harfě

Premiéra akce L’Etape Czech Republic Virtual Race by Rouvy dopadla na výbornou. Exhibičního programu v pražské Galerii Harfa se zúčastnily stovky nadšenců připojených online i bývalé cyklistické hvězdy Ján Svorada, Petr Benčík a Jiří Ježek. Vítězem závodu se stal Jiří Petr, ženám kralovala Zuzana Boháčová.

Téměř jednadvacetikilometrový virtuální úsek představoval segment z reálné trasy, na kterou se 11. června letošního roku vydají účastníci druhého ročníku závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France. S tratí, která mimo jiné zahrnovala těžké stoupání z Pustovět přes Laštovice, si nejlépe poradil Jiří Petr v čase 29:39,7 min, v ženské kategorii zvítězila Zuzana Boháčová časem 34:25 min.

„Jednalo se o velmi těžkou zkušenost. Nebyl jsem fyzicky připravený na závodní tempo, přestože se udržuji v kondici, a dost jsem se trápil. Bylo nicméně zajímavé vyzkoušet virtuální závod na vlastní kůži. Byl jsem příjemně překvapený," ohodnotil vítěz tří etap Tour de France Ján Svorada. „Výhody virtuálních závodů jsou jasné – v průběhu dlouhé zimy může člověk jezdit v teple domova, a přitom se hodně zmáčknout. To je super,“ doplnil Svorada.

„Byl jsem překvapený, jak je krajina nasnímaná. To mě hodně bavilo. Ale závod bolel. Já si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy závodil. Vlastně bych o závodění mluvil v souvislosti s dobou před deseti lety, kdy jsem končil kariéru," přiznal Petr Benčík. „Do sedla jsem šel přímo z práce. Během zimy hraju hokej, jezdím na běžkách, ale cyklistika jde stranou. Raději jedu v mrazu než na trenažéru. Nicméně takhle zpracované virtuální prostředí musí lidi bavit. Fakt to byla super zábava,“ usmíval se Benčík.

Nejrychlejším ze zmiňované trojice byl Jiří Ježek v barvách týmu We Love Cycling se ztrátou dvě minuty a čtrnáct vteřin na vítěze. „Trasa je v krásných lokalitách, kterou znám dobře z reálné zkušenosti. Nedaleko jsem se přestěhoval a nemohu si to vynachválit," uvedl šestinásobný paralympijský vítěz.

Kompletní záznam závodu:

Vítězové v kategorii mužů:

  1. PETR Jiří 29:39.7
  2. HRDINA Štěpán 29:51.9
  3. REHORA Radoslav 29:55.6

Vítězky v kategorii žen:

  1. BOHÁČOVÁ Zuzana 34:25.0
  2. KLEIBEROVÁ Eliška 35:29.8
  3. SEIDLOVÁ Kateřina 36:12.7

 Kompletní výsledky jsou k dispozici ZDE.

Nejlepší v soutěži Beat the Best:

  1. Pavel Vitouš
  2. Jiří Chudoba
  3. Michal Stala

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl