Přeskočit na obsah

Letape Czechia by TDF_Josef Vaishar_016 ve velké velikosti<INFORMACE PRO VEŘEJNOST

L’Etape Czech Republic by Tour de France je největší cyklistický silniční amatérský závod u nás. Uskuteční se 15. 6. 2024 v Praze a Středočeském kraji a zúčastní se jej přes 3000 závodníků.

Stejně jako Tour de France není jenom o závodění a závodnicích, nebude taková ani L'Etape Czech Republic. Každoročně se podél trasy slavného závodu sejde více než 15 milionů diváků a nadšených fanoušků, aby si užili skvělý den s přáteli a rodinou.  Stejnou ambici máme i my, a proto jsme pro veřejnost připravili hned několik fanouškovských míst a aktivit.

Pokud jste z Prahy, tak určitě nevynechejte návštěvu L'ETAPE VESNIČKY na Strahově s bohatým doprovodným programem pro celou rodinu. Sportovní aktivity pro děti, autogramiády slavných účastníků, spousta stánků s cyklistickým vybavením a dobré jídlo a pití – nic z toho nebude Strahově chybět.

Kdo chce zažít vzrušení z průjezdu tisícihlavého pelotonu, měl by dorazit fandit na některý z FAN POINTŮ, jež vznikají ve spolupráci s obcemi na trase závodu a našimi partnery – pivovary Matuška a Únětice.

TRASA ZÁVODU

Start a cíl závodu je situován na Strahov vedle Velkého strahovského stadionu. Odkud se závodníci vydají na trasu dlohou 130, 105 nebo 60 kilometrů. Z důvodu bezpečnosti je trasa závodu během průjezdu závodníků uzavřena pro veškerou dopravu. Informace o dopravních omezeních najdete zde...

MAPA_STK_OMEZENI_2024


L'Etape vesnička Strahov

L'Etape vesnička bude i letos nabitá aktivitami a programem nejenom pro závodníky. Zvláštní důraz jsme kladli i na fanoušky a diváky. Pro veřejnost je vesnička otevřena v pátek 14. 6. odpoledne a v sobotu 15. 6. po celý den. Těšit se můžeš na aktivitami našlapané stánky partnerů, muzeum Tour de France, originální ředitelský Enyaq, besedy se slavnými závodníky, workshopy na zajímavá témata a především na chutné gastro a skvělé pivo.

Na pódiu se v rámci pátečního programu vystřídají hvězdy cyklistického a sportovního nebe a proběhne několik zajímavých besed a přednášek. Těšit se můžete na Alberta Contadora, Zdeňka Štybara či Jána Svoradu. Celým pátečním i sobotním programem bude provázet hlas Tour de France České televize Tomáš Jílek. 

Sobotní program bude nabitý neméně. Zažít odjezd tisícihlavých pelotonů je krásný zážitek, zrovna jako povzbuzování závodníků na posledních metrech před protnutím cílové čáry. Připraveny budou aktivity pro děti, ať už na kole nebo bez něj. Kompletní program zveřejníme během května. 


Fan pointy v obcích a reklamní karavana

Obce a jejich obyvatele po trase závodu jsou pro nás důležitými partnery. Pomocí různých aktivit se snažíme celé rodiny motivovat k tomu, aby se sešly podél trati a vytvořily unikátní atmosféru, která závodníky požene do cíle.

Závod samotný je nejenom sportovním svátkem, ale také jedinečnou společenskou akcí. Nemusíte se bát, že byste měli žízeň, i na to jsme při vytváření fan pointů mysleli, protože spolupráce s pivovary Matuška a Únětice nám umožnila pro Vás připravit občerstvení.

Přijďte si užít skvělou atmosféru na 13 oficiálních fan pointů na trase závodu!

  • buďte součástí bouřlivé atmosféry jako na Tour de France
  • občerstvení, doprovodné aktivity
  • průjezd reklamní karavany s dárky pro fanoušky a fandítky necelou hodinu před pelotonem
  • podpořte závodníky a vytvořte nezapomenutelný zážitek pro všechny

Mapu fan pointů zveřejníme během května. 


REKLAMNÍ KARAVANA

Co je reklamní karavana?

Reklamní karavanu vymyslel zakladatel Tour de France Henry Desgrange v roce 1930 a od té doby je neoddělitelnou součástí Tour de France. Jejím cílem rozdávat dárky partnerů a zejména radost fanouškům podél trasy a naladit je na příjezd pelotonu závodníků.

Její součástí jsou úžasné alegorické vozy, hudba a moderátoři hecující dav. Stejně monstrózní jako na Tour de France to na L'Etape sice nebude, ale parádní auta a spoustu dárků a fandítek pro fanoušky přivezeme a na každém fan pointu je budeme rozdávat. 

Reklamní karavana projedou celou trasou závodu zhruba 1,5 hodiny až 30 minut před prvním pelotonem závodníků. 

sa3_00000 sa2_00000 sa1_00000

©  2024 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl