Přeskočit na obsah

Časté otázky (faq)

Přihlášení do závodu

Účast v závodě l'Etape Czech Republic je umožněna každému od 16 let. Soutěžní kategorie najdeš v propozicích závodu. Stačí vyplnit registraci do závodu na těchto webových stránkách a zaplatit startovné. 

Pouze ve vzdálenosti a počtu měřených segmentů vrchařských a sprinterských prémií. Informace o trasách jsou zveřejněny zde... 

Závodníci budou do tras startovat odděleně. První odstartují v 10:00 účastníci závodu na Dlouhé trase, v 11:30 odstartují účastníci do závodu na Krátké trase.

Ano! Je však potřeba počítat s tím, že členové týmu pak nesoutěží v individuální klasifikaci. Registrace člena týmu probíhá zadáním názvu týmu do příslušné kolonky v registračním formuláři. Minimální počet členů v týmu je pět, maximální počet není omezen. Týmové kategorie zahrnují klasifikaci mužských týmů, ženských týmů a mixů.  Pořadí týmů je dáno časem 4. závodníka v cíli. U týmů kategorie MIX musí být alespoň jeden člen na pozici 1. - 4. opačného pohlaví, než zbytek týmu.

Podmínkou je, že členové týmu musí startovat ve stejných dresech. 

Nikoliv. Voucher obsahuje kód, který funguje jako 100% sleva na startovné na příslušnou trasu. Je potřeba, aby obdarovaný prošel procesem registrace do závodu, kde vyplní kompletní údaje. V posledním 4. kroku registračního procesu je možnost vložit kód z voucheru a registraci tak "uhradit" a následně dokončit s nulovou platbou.

Vouchery bylo možné zakoupit na serveru ticketportal.cz, sportprozivot.cz nebo individuálně s platbou převodem.  

Registrace on-line je na internetové stránce závodu www.letape.cz otevřena do čtvrtku 9. 6. do 20.00.  

Registrace na místě bude možné pouze v pátek 10. 6. od 16.00 do 20.00 v L'Etape vesničce ve stanu PREZENCE. Cena za registraci na místě je 4 990 Kč. Platba je možná pouze kartou. 

Povinná a doporučená výbava

Povinnou výbavou je řádně upevněná cyklistická přilba a kolo se silničními řidítky (berany) a maximální šiřkou plášťů 35 mm. 

Závod není možné absolvovat s časovkářskou/triathlonovou hrazdou. 

  1. Náhradní duše odpovídajícího rozměru (i rozměru ventilku) a montpáky
  2. Pumpička nebo bombička
  3. Multiklíč s nýtovačkou na řetěz
  4. Občanský průkaz
  5. Kartička pojištěnce
  6. Občerstvení a pitný režim

Startovní číslo a startovní balíček

Startovní balíček bude možné vyzvednout ve stanu PREZENCE umístěném za vstupem do L'Etape vesničky na Strahově, a to v pátek 10. 6. od 16.00 do 20.00.

Pro vyzvednutí Startovního balíčku v sobotu 11. 6. od 8.00 do 30 minut před startem závodu na dané trase je nutné se dopředu nahlásit emailem na info@letapeczech.cz. Je to z důvodu omezené kapacity. 

Možnost nechat si startovní balíček doručit na adresu měli všichni závodníci přihlášení do 5. 5. 2022. Tuto možnost bylo možné vybrat buď v registraci nebo v následném check-in procesu. Všichni, kteří se přihlásili po tomto termínu nebo dodatečný formulář check-in do 5. 5. nevyplnili si musí balíček vyzvednout na Strahově, a to primárně v pátek 10. června od 16.00 do 20.00. 

Napište nám co nejdříve mail na info@letapeczech.cz s žádostí o vyzvednutí balíčku v sobotu před startem závodu. Tato možnost je kapacitně omezená a tudíž je nutné se přihlásit o vyzvednutí takto dopředu. Výdej balíčků pro každou trasu se uzavírá 30 minut před startem závodu. 

Všechny nedoručené balíčky se nám vrátí a budou k vyzvednutí v L'Etape vesničce na Strahově v pátek 10. 6. od 16.00 do 20.00 nebo v sobotu 11. 6. nejdéle půl hodiny před startem závodu na dané trase. 

Startovní číslo se umisťuje na přední část řidítek pomocí přiložených stahovacích plastových pásků. Číslo nesmí být z důvodu správné funkčnosti ohnuto ani přeloženo. 

Správné umístění samolepky na sedlovou trubku je vyobrazeno na samotné samolepce. 

Organizační pokyny

Pátek 10. 6. 

V pátek od 16.00 již nebude pro osobní dopravu průjezdná ulice Vaníčkova. Příjezd doporučujeme ve směru od ulice Bělohorská od Břevnova (z Malovanky) a zaparkování na parkovišti P1, kde budou parkování organizovat označení pracovníci. V žádném případě neparkujte na točně autobusů u vesničky L`Etape.

Sobota 11. 6. 

Z důvodu omezené kapacity Strahova jsme zavedli zpoplatněné parkování, které bylo možné zakoupit v rámci procesu registrace, check-inu nebo v pátek ve stánku prezence. Při příjezdu je nutné kartu viditelně zavěsit na vnitřní zpětné zrcátko.

Parking P1 - toto parkoviště je určeno pro všechny, kteří si parkování zaplatili v předstihu a budou u sebe mít parkovací kartičku, kterou obdrželi společně se startovním číslem. Příjezd na toto parkoviště doporučujeme z ulice Bělohorské místní části Malovanka. Ze Smíchova bude příjezd možný pouze do 9:30, kdy je ještě průjezdná ulice Atletická.

Parking P2 - je určen pro ty, kteří si parkovací místo chtějí koupit až v den akce. Příjezd doporučujeme z ulice Tomanovi od Vypichu. V časovém rozmezí 9:50-10:20 a 11:20-11:50 je příjezd na parkoviště uzavřen kvůli startům závodu. Kapacita parkoviště je omezena a v případě, že se naplní doporučujeme zaparkovat v ulicích Břevnova mezi ulicemi Bělohorská a Tomanova, kde o víkendu neplatí zóny a do centra závodu dorazit na kole.  

Obytná auta a karavany - mají vymezené místo v rámci Parkingu 1. V případě zaplacení poplatku (400 Kč) je možné od pátku do neděle parkovat na ploše k tomu určené (nasměrují vás pořadatelé). Platbu bylo možné provést v rámci registrace/check-inu a v případě volné kapacita i v pátek v informačním kiosku. 

Více informací k dopravním omezení v místě konání závodu naleznete na zde.

Účastníci závodu jsou na startu řazeni do několika bloků dle výkonu z loňského roku a údajům zadaných při registraci/check-in procesu. Závodníci na Dlouhé trase mají startovní číslo černé barvy s čísly od 1 do 1 200, závodníci na Krátké trase mají startovní číslo bílé barvy s čísly od 2 001 do 3 200.

Vstupy do startovních bloků jsou označeny rozpětím sartovních čísel a jsou následující:

1 až 50/2001 až 2050
51 až 199/2051 až 2199
200 až 399/2200 až 2399 (týmy)
400 až 599/2400 až 2599
600 až 799/2600 až 2799
přes 800/přes 2800

Pokud nejsi spokojen se zařazením do startovního bloku a myslíš si, že bys měl být více vpředu/vzadu, tak je potřeba navštívit stan PREZENCE a požádat o tzv. Divokou kartu, což je nálepka na Startovní číslo, která opravňuje ke vstupu do určitého Startovního bloku. Pokud chceš svoji pozici vylepšit, je potřeba doložit relevantní důvody, ideálně výsledky v jiných cyklistických závodech. 

Změny v registraci

Poplatek za odhlášení činí 400 Kč do 30ti dnů před datem konání závodu, dále pak 50% z částky zaplaceného startovného. Kupující má právo se odhlásit ze závodu nejpozději 7 dní před datem konání závodu. Převod startovného na druhou osobu není možný.

Ano, je to možné, a to nejpozději na místě v pátek 10. 6. ve stanu PREZENCE. Důrazně však doporučujeme nahlásit nám tuto změnu v předstihu na email info@letapeczech.cz. V případě, že již bylo přiděleno startovní číslo, musí být závodníkovi vystaveno startovní číslo nové, s čímž je spojený poplatek 200 Kč. Číslo na původní trasu je vrátit ve stanu PREZENCE. 

Bohužel, dle našich obchodních podmínek to možné není. Je to z důvodu zamezení vzniku černého trhu se startovným z důvodu progresivního růstu ceny a také z důvodu odsouhlasení podmínek účasti v závodu, které každý účastník potvrzuje při registraci. 

Ano, převod startovného na další ročník závodu je možný do 7 dní před závodem (4. 6. 2022). Po tomto termínu není změna již možná. Stačí napsat email na info@letapeczech.cz 

Průběh závodu

Start závodu na Dlouhé trase je v sobotu 11. 6. v 10.00. Startovní bloky pro řazení závodníků se otevírají v 9.30. 

Start závodu na Krátké trase je v sobotu 11. 6. v 11.30. Startovní bloky pro řazení závodníků se otevírají v 11.00. 

Startovní čas je pro všechny závodníky stejný a začíná se počítat okamžikem startu (nikoliv průjezdem závodníka startovní bránou). 

Prvních cca 8 kilometrů trasy je nezávodních. Ostrý start proběhne na hranici Prahy a Středočeského kraje před Hostivicí a bude signalizován z ředitelského vozu. 

Časový limit pro dokončení závodu na Krátké trase je na úrovni cca 22 km/h, pro Dlouhou trasu je limit přísnější 24,7 km/h. Poslední závodník započítávaný do výsledků projede cílem na Strahově v 15:50. 

Na konci závodu na úrovni časového limitu pojede označené vozidlo pořadatele. Pakliže je závodník tímto vozidlem předjet, je mu odebráno startovní číslo a v závodě končí. Na výsledkové listině bude u jeho jména uvedeno DNF. 

Pokud je závodník předjet tímto vozidlem organizátora je mu odebráno startovní číslo a stává se běžným účastníkem silničního provozu. Do cíle závodu může dojet po vlastní ose s tím, že musí plně respektovat pravidla silničného provozu. Druhou možností je nechat se do cíle odvést sběrným autobusem, který pojede na konci celého závodní kolony. Do autobusu je možno nastoupit i s kolem. 

V rámci každé trasy pojede jedno vozidlo neutrální technické podpory. Vzhledem k tomu, že do závodu na každé trase odstartuje okolo 1000 závodníků, doporučujeme v této věci soběstačnost. 

Oficiální mechanické vozy týmů jsou zakázány. 

©  2023 Petr Čech Sport, a.s., všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl